A különbség a rózsaszín vagy kék tipegőnél kezdődik
Mikor megszületik a gyermekünk, akkor rögtön rózsaszínbe vagy kékbe dugjuk. A megfigyelések szerint a gyermekekkel másként viselkedünk: a kislányokra többet mosolyog az anyukájuk. A kisfiúkra erős szociális nyomás hat: a fiúbaba nem sírhat, hiszen milyen katona válik így majd belőle!
A vizsgálatok azt bizonyítják, hogy a kislányok tényleg többet tudnak. Egy felmérés kapcsán a a tanító néniket arra kérték, hogy mondják meg, ki a legjobb tanuló az osztályban? A pedagógus két kislányt és egy kisfiút nevezett meg, ki a legjobb az osztályban kérdésre három kislány neve hangzott el. A magatartásban negatív értelemben a fiúk vezetnek. A legrosszabb tanulók az osztályban: két fiú és egy lány.
A kisfiúk gyengébb teljesítményének a fő oka, hogy nem hajlandóak a tanító néninek tanulni. A kisgyerekeket drámai módon nők veszik körül. Az anya neveli, majd óvónő és tanító néni kezébe kerül. A tanítói, tanári pálya teljesen elnőiesedett. A pedagógusok nyolcvan százaléka hölgy. A hatéves kisfiú azonban csak férfi modellekkel hajlandó szóba állni. Például a reggeli felkelés, mikor iskolába kell menni, nagyon keservesen megy, viszont ha apuval vasárnap reggel ötkor horgászni mennek, akkor a kispecás ébreszti az édesapját.
E beszámoló (Ranschburg Jenő tanár úr előadása nyomán) betekintést adott abba, hogy a korai szocializáció, az otthoni, iskolai légkör, szokások, hogyan befolyásolják a nemi identitásunk kialakulását. Ezek a megállók az elsődleges szerepűek a nemi szerepünk kialakulásában.
Hozzászólás zárolva.