Facebook hozzászólás
245

Az vagy, amit megeszel. Vagy mégsem?

Elsőre lehet nem is gondolnánk, hogy valóban mennyi igazságot tartalmaz a bölcs mondás. Ám ha jobban belegondolunk, az elfogyasztott ételek hatással vannak egészségünkre, energiaszintünkre, hangulatunkra, sőt, akár még szépségünkre is. Egészséges étrenddel hosszútávon energikusabbá válhatunk, immunrendszerünk erősödhet és testünk is a megfelelő irányba fejlődhet, legyen szó akár fogyásról, akár hízásról.

Az emberek többsége egyre gyorsabban él, és egyre kevesebb figyelmet fordít arra, hogy mit, mikor és hogyan eszik. Jöttében – mentében bekap egy-egy falatot. Ám legtöbbször ez nem átgondolt, hanem egy hirtelen reakció a teste jelzésére. Tudatos étkezéssel, illetve egy kis odafigyeléssel  nem csupán jobban érezhetjük magunkat bőrünkben, hanem számos kitűzött célt is elérhetünk. A kiegyensúlyozott étkezés alapjairól az AVON szakértői és Kovács Judit dietetikus beszélnek.

Egézséges táplákozás
A kiegyensúlyozott étkezés érdekében igyekezzünk a „többször kevesebb” elvet követni. ( Fotó: avon)

A legfontosabb az egészségmegőrzés, ha szükséges a fogyás vagy hízás elősegítése, és az immunrendszer erősítése, mindezt egészséges ételek fogyasztása által. A tudatos étkezés segíthet abban, hogy ritkábban kerüljön gyors-, vagy félkész étel a tányérunkra, hogy kevesebb cukrot fogyasszunk, illetve abban, hogy lehetőség szerint minden étkezésünk tartalmazzon zöldséget vagy gyümölcsöt.

Hogyan lássunk ennek neki?
Étrendünk összeállításakor részesítsük előnyben a minőségi alapanyagokat, ügyeljünk arra, hogy ételeink egészséges zsírokat, fehérjét és lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmazzanak. Az egy napra jutó energiatartalmuk legyen körülbelül 1500 kcal, és a napi menü elosztva tartalmazzon zöldséget és gyümölcsöt, akár több kisebb részletre bontva. Ennek eredményeként több rostot fogyasztunk, amitől energikusabbá válhatunk és segíthet megszabadulni a felesleges kilóktól is.

Étkezések górcső alatt

A kiegyensúlyozott étkezés egyik legfontosabb alapja, hogy tisztában legyünk azzal, hogy mit, mikor és milyen sűrűn fogyasszunk:
Egészséges reggelik – Ez a nap egyik legfontosabb étkezése. Reggelire próbáljunk meg szénhidrátban gazdag élelmiszereket fogyasztani, hogy feltöltsük energiával a szervezetünket és bírjuk az egész napos megpróbáltatásokat. Ilyen lehet egy gyümölcsös zabkása vagy egy teljeskiőrlésű kenyérből készült szendvics zöldségekkel.
Kisétkezések – Tízóraira és uzsonnára válasszunk gyümölcsöket, joghurtot vagy esetleg házi túrókrémet. A lényeg, hogy valami apróságot, ami segít, hogy ne éhezzünk nagyon ki a következő nagyobb étkezésig.
Ebéd – Ebédre együnk meg egy kézfejnyi húst, halat vagy sajtot egy ökölnyi nagyságú körettel. Fogyasszunk mellé minimum fél tányér zöldséget, amely adagot igény szerint növelhetjük is. Emellett ajánlott heti 2-3 alkalommal halat enni, így biztosítva szervezetünk számára az Omega 3 zsírsavakat.
Vacsora – Vacsorára érdemes kerülnünk a szénhidrátokat. Készíthetünk például egy gazdagabb salátát vagy ízletes krémlevest.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!