Őszintén a pozitív gondolkodásról
Minden dolognak két olvasata van: a pohár vagy félig üres, vagy félig tele van. Ha képesek vagyunk arra, hogy meglássuk a jót, ha bízunk magunkban és a történések pozitív kimenetelében, akkor megtalálhatjuk a boldogságot, lelkünk békében lehet, és mások segítségére lehetünk, hiszen a pozitív életszemlélet értelemet ad és energiával tölt fel.
Az igazi optimizmus, pozitív szemlélet az, ha nem csak a jó körülmények között vagyunk bizakodóak, épp ellenkezőleg a nehéz helyzetekben kell igazából optimistának lenni. Persze aki sikeres, jó anyagi körülmények között él, annak könnyebb. De nincs eleve elrendeltetés abban a tekintetben, hogy valakinek egész élete szomorúságban teljen, és csak rossz dolgok történjenek vele.
Mindenkinek vannak problémái, az élet mindenki számára teremt nehéz helyzeteket. De ha bízunk magunkban, ha arra koncentrálunk, hogy a legkevesebb veszteséggel jöjjünk ki egy nehéz szituációból, ha nem a sors bosszújának tekintjük a problémáinkat, s ha képesek vagyunk tanulni a velünk történő eseményekből, akkor képesek leszünk harmóniában élni.
Egy optimista ember is sírhat, vele is történnek rossz dolgok, de nem süpped el az önsajnálatban és akarja, hogy jobb legyen. S a hite segíti ebben.
Tényleg igaz, hogy a gondolataink teremtő erővel bírnak. Ha valaki állandó aggodalomban él, rosszra gondol, annak rossz is lesz, mert bevonzza a rosszat, megteremti maga körül a negatív valóságot. S ez igaz a pozitív gondolkodásra is, ha a jóra koncentrálunk, nem a rosszat feltételezzük, hanem épp ellenkezőleg a pozitívumra koncentrálunk, akkor így lesz.
Mindenkivel megesik, hogy rossz passzban van, nem úgy mennek a dolgai, ahogy szeretné, de nem mindenki egyformán értékeli. Egy szakítást is fel lehet úgy fogni, hogy sajnáljuk magunkat, vádoljuk a másikat, és majdnem belehalunk, értelmetlenné válik az életünk, és úgy is, hogy örülünk annak, hogy megtörtént, s megértjük, hogy nem egymásnak teremtettek bennünket, s várjuk a következő igazit.
Hiszek abban, hogy az embert gondolatainak ereje az általuk felvázolt életpályára kényszeríti. Boldogulásunk titka abban rejlik, hogy miképpen bánunk értelmünkkel, érzelmeinkkel és tudatunkkal. „Nem létezik olyan szenvedés és olyan probléma, mely ne hordana magában egy ajándékot. A legtöbb probléma magában hordozza a megoldását is. Az az idő, aminek egy probléma keletkezése és a megoldás között el kell telnie, az individuum érlelésére szolgál” – mondja Erhardt F. Freitag Az erő benned van című könyvének zárszavában.
Hozzászólás zárolva.