Facebook hozzászólás
200

Horror és lelki terror a nyári szünetben

A nyári szünet legnagyobb részét sok hiperaktív gyermek felügyelet nélkül kényszerül eltölteni, fokozott veszélyt jelentve önmagukra és környezetükre nézve. Mi a szülő feladata a nyár előtt?

Okok a nyári aggodalomra

A hiperaktív-figyelemzavaros gyermekek napi 25 órás menedzsmentet igényelnek a családban. Örökös ellenőrzés mellett is magasabb a baleset kockázatuk, az átlagtól eltérő viselkedésük és gondolkodásuk miatt a hagyományos módszerű táborokból lemorzsolódnak, kirekesztődnek. A 10 hetes nyári szünetben a hiperaktív gyermekek legtöbbje egyedül marad, már meglévő rutinja teljesen felborul, fokozottan válnak veszélyeztetettekké.

Szüleik már májusban egyre tanácstalanabbak és stresszesebbek, mivel nem vehetnek ki 10 hét szabadságot. Ha az érintett gyermeket elhelyezték egy napköziben, akkor a munkahelyükön aggódnak mikor kell azokból hazavinniük, mikor szenvednek balesetet, avagy mikor válnak gyermekeik „kulcsos gyermekekké”. Ráadásul a lakókörnyezetük, a rokonok fokozott visszautasításával is számolniuk kell. 70 napig bajban van mind a gyermek, mind a szülő.

Van megoldás.

Az Eleven Team szakértői olyan gyűjteményt állítottak össze, ami valós ötleteket, tanácsokat ad és nyári túlélő megoldásokat tartalmaz a hiperaktív gyermekek szülei, családjai számára. A „Nyári túlélő kalauz”-hoz ingyen juthatnak hozzá az érintett szülők május 14.-től, csak kérniük kell e-mailen.

Az Eleven Team Tréningközpontban, a 1143 Budapest, Stefánia út 61. szám alatt május 15.-én, kedden 17.30.-kor ingyenes személyes tanácsadást tartanak arról, hogy milyen típusú nyári táborokat kell keresniük a szülőknek, hogyan és mit válasszanak a nyári programok-szolgáltatások közül az érintett gyermekek legnagyobb biztonsága érdekében.

Az Eleven Team Alapítványról

Magyarországon az eleven, figyelmetlen gyermekek és családjuk élettere drasztikusan leszűkült. Ezért az Eleven Team Alapítvány célja a családok életminőségének, körülményeinek javítása, társadalmi integrációjuk segítése, többek között különböző programok megvalósításával.

A szervezet szakemberei az „Eleven Tudásháló” nevű szakmai módszer kidolgozásával és alkalmazásával megtanítják a gyermekeket és környezetüket arra, hogyan tudják a figyelem nehézségeiket a mindennapokban uralni, és akár csúcsteljesítményeket is elérni. Különböző tréningek és szabadidős programok során feltérképezik és továbbfejlesztik a gyermek pozitív képességeit, mert felnőttkorban ezekkel a képességekkel lesz a legnagyobb esélye a munkaerőpiacon való érvényesülésre.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Stílusos női cipők a trendek tükrében

Ahogy az évszakok változnak, úgy változnak az irányzatok - ideértve a legújabb női cipőket - és a trendek is. A…

Válassza Sherlock Holmes pipáját!

Gyakran úgy gondolunk a pipázásra, mint egy divatjamúlt tevékenységre, amely az előkelő urak ráérős szenvedélye,…
1 / 3 453

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!