Facebook hozzászólás
1 174

Kocsonya, a téli klasszikus

Ha valamikor, hát ilyen téli hidegben megengedhetjük magunknak a kicsit súlyosabb ételeket is. Egy finom, házi kocsonya például isteni tud lenni. Ha féltjük az alakunkat, inkább a kenyérről mondjunk le!

Kis gyakorlás, és akár ilyen szép is lehet!
Kép:Wikipédia

Ha szépen, ünnepi asztalon akarjuk tálalni a kocsonyát, akkor a következőképpen készítsük: nagyobb, szögletes tálba vagy őzgerincformába öntsünk néhány merőkanál kocsonyalevet, és várjuk meg, hogy teljesen megdermedjen. Közben néhány ecetes uborkát, kemény tojást, céklát recés késsel vagdaljunk fel, majd rendezzük el a már megalvadt kocsonyán. Megszórhatjuk nagyon finomra vágott petrezselyemzölddel, snidlinggel, tehetünk rá félbevágott ecetes cseresznyepaprikát vagy más díszítést. Erre annyi kocsonyalevet öntünk, hogy azokat teljesen ellepje. Ha ez is megdermedt, rendezzük el rajta a felszeletelt, kicsontozott húsokat, és öntsük rá a maradék kocsonyalét. Ha megalvadt, akkor a formának megfelelő tálra borítsuk. Fogyasztáskor tetszés szerinti szeletekre vágjuk, és ecetes tormával, tartármártással, mustáros ketchuppel vagy gyümölcsmártással kínálhatjuk.

Hozzávalók:

1 kiló kocsonyahús (fül, orr, farok, csülök, köröm, bőrke, soványabb fejhús),
30 deka sovány sertéslapocka vagy comb,
fél fej fokhagyma,
1 nagy fej vöröshagyma,
ízlés szerint só, törött bors, pirospaprika és cseresznyepaprika.

Elkészítés:

a bőrös húsokat jól megtisztítjuk, a lapockát megmossuk. Ha szükséges, a szőrösen maradt lábat, farkat gázlángon kissé lepörköljük, kefével megsikáljuk, és többször váltott meleg vízben lemossuk. Feldarabolva annyi vízben tesszük fel főni, amennyi jó bőven ellepi. Gyengén megsózzuk, és a tisztított, karikára vágott vöröshagymát meg a szétzúzott fokhagymát is mellé tesszük. Meghintjük törött borssal és pirospaprikával. Lassú lángon főzve addig hagyjuk a tűzön, amíg a hús a csontról le nem válik. Ezután a kocsonyalevet leszűrjük, a húsokat kisebb darabokra vágjuk – ekkor van lehetőség arra is, hogy kiválogassuk a kocsonyásító összetevőket, hogy a kész ételben csak a színhús maradjon. A „lehiggadt” léről kanállal leszedjük a zsírt. (Ha teljesen zsírtalanítani akarjuk a kocsonyát, akkor itatóspapírral az utolsó cseppig leszedhetjük.) Tányérokba osztjuk a húsokat, rámerjük a kocsonyalevet, és hűvös helyen alvadni hagyjuk. Fogyasztáskor pár csepp borecettel vagy citromlével megöntözhetjük.

Az Életforma Shop kínálatában minden a fenti recept elkészítéséhez szükséges eszköz és edény megtalálható!



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Milyen vászonképet adjak ajándékba?

Születésnapok, névnapok, diplomaosztók, karácsony vagy évforduló – ha egyedi ajándékkal szeretnél kedveskedni…

Penész megszüntetése páramentesítővel

Amikor légszennyezettségről beszélünk, elsősorban a kipufogógázra, az üvegházhatású szennyező anyagokra, a füstölgő…
1 / 3 453

STÍLUS

1 / 630

GASZTRO

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!