Facebook hozzászólás
749

MEGELŐZÉS

3 tipp, hogy demensen is felkészülhess a télre

Az öregedés velejárója, hogy a test nehezebben alkalmazkodik a hideghez, és a téli betegségeket is könnyebben elkapjuk. Ez azonban nem jelenti azt, hogy tehetetlenek lennénk a hűvös időszak kihívásaival szemben. A következő tippek segítenek felkészülni a téli hónapokra.

  1. Az immunrendszer felkészítése

A testünk természetes védekező rendszere az életkor előrehaladtával valamennyit gyengül. Emiatt az idősek jobban kitettek a nátha, az influenza és a tüdőgyulladás veszélyeinek. Tavaly például az influenzával kórházi kezelésre szorulók 60 százaléka a nyugdíjas korosztályból került ki.

Érdemes ezért mielőbb beadatni az influenza elleni védőoltást, ami minden évben megújul az évről évre változó vírusok elleni harc elősegítésére. Még akkor is tanácsos kérni a vakcinát, ha fittek és egészségesek vagyunk, hiszen így egészen biztosak lehetünk benne, hogy nem ver le minket lábunkról a vírus.

Érdeklődjünk emellett orvosunktól a tüdőgyulladás elleni védőoltásról is. Ha a szakember szerint előnyös volna megkapnunk, mindenképpen adassuk be idén ezt a vakcinát is!

Egyszerű, ám rendkívül hatásos védekezés emellett, ha rendszeresen kezet mosunk, különösképp a járványidőszakban. Ezzel könnyedén megállíthatjuk a kórokozók továbbterjedését.

Arra az esetre pedig, ha mégis elkapnánk egy megfázást, legyen az otthoni készletünkben vény nélkül kapható torokcukorka és meghűlésre való gyógyszer. Kérdezzük ezekről bátran gyógyszerészünket!

Demencia, tél, Kép: felejtek.hu
Kép: felejtek.hu

  1. A keringési rendszer megsegítése

Az öregedéssel együtt a szívnek egyre komolyabb munkát jelent a testhőmérsékletet fenntartani. A hidegben töltött idő, illetve a szélsőséges hidegben töltött igen rövid időszak egyaránt megemeli a vérnyomást és ilyenkor sűrűbbé vélik a vérünk is. Mindez megemeli a szívroham és az agyvérzés kialakulásának kockázatát.

Amikor tehát hideg van odakint, rétegesen öltözködjünk. Ne feledkezzünk meg a sapkáról, sálról, kesztyűről és vastag zokniról sem. Érdemes mindig sálat tekerni a nyakunk köré és a szájunk elé, így nem lélegezzük be közvetlenül a hideg levegőt, s ezzel csökkentjük a felső légúti megbetegedések előfordulásának valószínűségét.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!