Facebook hozzászólás
483

A bakancslista veszélyei

Amikor egy fontos fordulóponthoz érkezünk az életünkben, hajlamosak vagyunk átértékelni mindent, és elhatározni, hogy ezentúl úgy fogunk élni, ahogy mindig is szerettünk volna. Ám az ilyenkor elkészített bakancslista a hétköznapi célok mellett irreális terveket is tartalmazhat.

Egy idő után már semmi sem lesz elég izgalmas

Természetesen semmi rossz nincs abban, ha komoly célokat tűzünk ki magunk elé, lépésről lépésre megvalósítjuk őket, majd ugrunk a következő feladatra. Azonban tény, hogy egy idő után már nem tudunk egy helyben megülni, és folyamatosan valami újdonságra vágyunk; ellenkező esetben ugyanis nem érezzük, hogy igazán élnénk: minden napot elvesztegetettnek tartunk, amikor épp nem másztunk meg vagy úsztunk át semmit, illetve nem volt részünk semmilyen hasonlóan izgalmas kalandban.

Kép: Németh Csilla olvasónk fotója
Kép: Németh Csilla olvasónk fotója

Kapcsolataink veszélybe kerülhetnek

A bakancslistának további „veszélyei” is lehetnek. Például, a célok közt ritkán szerepelnek társas tevékenységek; és ha meg is maradnak a kapcsolataink a folyamatos kalandozás ellenére, nem biztos, hogy beszélgetőtársaink szívesen hallgatnak olyasvalakit, aki kizárólag saját elért eredményeiről tud beszélni. Ezek a listák előidézhetik, hogy egyfajta „na, ezt is kipipálhatom” elv alapján éljük az életünket, és ne magukat a tevékenységeket élvezzük, hanem csupán túl akarjunk lenni rajtuk.

Ha a lista mentén haladunk, semmiben sem leszünk igazán profik

További probléma, hogy a lista arra biztat, mindent próbáljunk ki, de semmiben se mélyedjünk el. Nem feltétlenül ér többet egy év alatt egyszer elmenni kajakozni, hegyet mászni, síelni, ejtőernyőzni és szörfözni, mint kiválasztani egy sportágat, és komolyabb eredményeket elérni benne. Pedig az utóbbi kulcs lehet a boldogsághoz. Illetve, ha nemrég pipáltuk ki a fentieket, és barátaink meghívnak egy hétvégi sátorozásra, lehet, hogy kihagyjuk az élményt arra hivatkozva, hogy ennyi adrenalinbomba után ez már nem jelentene izgalmat a számunkra.

Tehát jobb, ha óvatosan bánunk azokkal a bakancslistákkal! (Forrás: pszichologuskereso)

Válsághelyzetek, avagy miért unjuk meg azt, ami van?
Megunjuk a társunkat, elegünk van a munkánkból, egyszerűen azt érezzük, hogy valami másra vágyunk. Változtatni szeretnénk, ám egy darabig toporgunk, halogatunk, mire végre továbblépünk. Miért következik be időről időre, hogy megunjuk azt, ami van?


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!