Facebook hozzászólás
538

Csodabogyóval az immunerősítésért

Közelednek a hideg téli napok és ezzel együtt az influenza, a felső légúti betegségek ideje is. Ilyenkor sokan megbetegszenek, ágyba kényszerülnek néhány napig. De aki a megelőzésre is fordít egy is figyelmet, könnyen átvészelheti ezt az időszakot. Most még nem késő felerősíteni immunrendszerünket! Lássunk hozzá- ajánlja Rádóczi Edina biorezonanciás állapotfelmérő!

Csipkebogyó piros termése, Kép: pixabay
Kép: pixabay

Hogyan előzzük meg a betegségeket?

Az egészséges testi állapotnak több összetevője van. Az első dolog, amire figyelnünk kell, a táplálkozásunk. Télen hajlamosak vagyunk kevesebb zöldséget, gyümölcsöt fogyasztani. Pedig az ezekben lévő vitaminokra, ásványi anyagokra, és nem utolsó sorban a bennük található enzimekre a téli időszakban is nagy szüksége van a szervezetünknek. Ugyanez a helyzet az ivással is. Ebben az időszakban nem vagyunk annyira szomjasak, mint a nyári nagy melegben, így nem is isszuk meg a szervezetünknek szükséges 1,5-2 liter vizet. Pedig a megelőzésben a vízfogyasztásnak is nagy szerepe van, hiszen ezzel is segítjük a szervezetünkből a felhalmozódott méreganyagok kiürülését, méregtelenítését. A méregtelenítéshez hozzátartozik a sport is. A mellett, hogy a méreganyagokat kiizzadjuk a sportoláskor, még erősíthetjük is a szervezetünket a bennünket érő külső stressz és különböző negatív hatások ellen.

Tudtad?
A csipkebogyó a vadrózsa és a japán rózsa gyógyhatású áltermése, népies nevei: csipke, csitkenye, hecsedli, hecserli, hecsepecs, seggvakaró, bicske. (Wikipédia)

Mivel erősítsük immunrendszerünket?

Mivel a téli időszakban inkább kívánjuk a melegebb italokat, a gyógynövényekből készült teák hatékonyak lehetnek mind a megelőzésben, mind a betegségek kezelésében. Az egyik legfontosabb, hogy C vitamint rendszeresen fogyasszunk ebben az időszakban. Ezzel szervezetünk ellenálló képességét jelentősen fokozhatjuk.

A csipkebogyóból készült tea tökéletes immunerősítő. Távol tartja a megfázást és az influenzát. A csipkebogyót méltán nevezhetjük csodabogyónak, hiszen már az ókorban is ismerték. Kutatások bizonyítják, hogy több C vitamint tartalmaz, mint bármelyik más gyümölcsünk. A citrom C-vitamin tartalmának tízszeresét megtaláljuk ezekben a piros bogyókban. Azonban nem csak a C-vitamin az egyedüli értéke. Sok más olyan anyag is található benne, melyet a szervezetünk képes hatékonyan hasznosítani. Így például tartalmaz még pektint, vasat, magnéziumot, meszet, illó- és zsíros olajokat, A, B, K és P vitaminokat is. A csipkebogyó immunerősítő hatásán kívül remek roboráló, vitalizáló tea, jó lehet a vese, epe- és bélpanaszok esetén is.

Tea csipkebogyóból, üvegcsészében, Kép: wikimedia
Kép: wikimedia

Hogyan készítsük el a csipkebogyóteát?

A boltokban vásárolhatunk filteres csipkebogyó teát, ám ebben a formában a növény már veszíthet vitamintartalmából. A legjobb hatást akkor érjük el, ha szárított csipkebogyót vásárolunk, és mi magunk készítjük el. Ezt nagyon egyszerűen megtehetjük. Egy csészényihez 1 teáskanálnyi szárított és összetört csipkebogyót áztassunk be egy éjszakára, majd másnap reggel leszűrés után 2-3 percig melegítsük, de ne forraljuk. A legjobb, ha éhgyomorra fogyasztjuk reggelenként, de napközben is kortyolgathatunk belőle 3-4 csészével.

Azon kívül, hogy finom, rendkívül egészséges is!

(Forrás: Rádóczi Edina biorezonanciás állapotfelmérő)

Ha szereted a csipkebogyót, itt egy recept a lekvárfőzéshez! Valami isteni!



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!