Facebook hozzászólás
881

RENDSZERESEN BESZÉLJ VELÜK!

Egy egyszerű telefonhívás ereje

Nem látogathatjuk meg idős szüleinket, vagy nagyszüleinket otthonukban a járvány miatt; ez borzasztóan nehéz helyzet mindenkinek. Épp ezért még sosem volt ennyire fontos, hogy személyes látogatásainkat rendszeres telefon-, vagy akár videó hívásokkal helyettesítsük! A kapcsolattartásnak ez az egyszerű módja csökkentheti idős szeretteinek elszigeteltségét és aggodalmait. Az ismert szenior telefongyártó tanácsaiból kiderül, hogy egy telefonhívással hogyan segíthetjük, és támogathatjuk idős szeretteinket a távolból, ezekben az időkben is.

Ne becsüljük alá félelmeiket!

Természetes, hogy az idősebb szeretteink aggódnak a koronavírus-járvány kitörése miatt. A telefonbeszélgetéseinkben a kezdetektől mutassuk ki, hogy megértjük a félelmeiket, és szeretnénk megismerni aggodalmaikat. A beszélgetéseink arra is lehetőséget adnak, hogy lássuk, mi miatt aggódnak, és miben segíthetünk nekik. Ne szakítsuk őket félbe: ha ezt tesszük, félő, hogy nem mondják el majd minden problémájukat! Figyeljünk és hallgassunk!

Legyünk megértőek!

Nézzünk magunkba, és vizsgáljuk meg, hogyan reagálhatnánk pozitívan idős rokonaink aggodalmaira. Elképzelhető, hogy nem rólunk mintáznák az ‘Együttérzés’ szobrát, de most itt az idő, amikor ezen lehet és kell is magunkban dolgozni! Higgyük el, meglesz a jutalma: elégedettebbek, megértőbbek, és mentálisan nyugodtabbak leszünk mi is.

Figyeljünk oda, hogy ők is figyelhessenek ránk!

Ez nem mindennapi helyzet, de a telefonhívások alkalmával próbáljunk meg nyugodtnak maradni, hogy segíthessük, és támogathassuk idősebb szeretteinket ezekben a nehéz időkben. Ne felejtsük el, ha a híváskor nem látjuk egymást, jobban kell figyelnünk arra, hogy követhető legyen a mondanivalónk! Éppen ezért ne beszéljünk túl gyorsan, szánjunk időt a hívásra! Sok idős embernek gondot okoz, ha rövid időn belül millió információval, vagy kérdéssel bombázzák őket. A sürgetés miatt az idősek azt gondolhatják, hogy nem hallják, vagy nem értik meg őket. Gyakori visszakérdezéssel győződjünk meg róla, hogy szerettünk mindent értett-e abból, amit mondtunk neki. Ne beszéljünk, inkább beszélgessünk!

Nagymama telefonál, Kép: doro
Kép: doro

Legyen a telefonhívás egy napi program!

Idős rokonaink hívására egy fix napi programként tekintsünk; megbeszélhetjük, hogy a szülőket/nagyszülőket mindig ugyanabban az időben hívja a család. Így válhat egy egyszerű telefonhívás olyan programmá, amire mindkét fél várhat! Akár 2 különböző hívást is tervezhetünk: az egyikben csak felnőttek vesznek részt komolyabb témákkal, a másikban pedig az unokákkal beszélgethetnek a nagyszülők. Tény, hogy ha idős rokonaink nem láthatják szeretteiket élőben, az szorongást vagy szomorúságot válthat ki, de ne feledjük, hogy a rendszeres kapcsolattartás igenis könnyít a távolságokat áthidalni!





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!