Facebook hozzászólás
1 591

A TERMÉSZET EREJÉVEL

Gyógynövényes ülőfürdők – 1. rész

A megfelelően alkalmazandó ülőfürdők számtalan problémára hatásosak lehetnek. Felfázásra, női bajokra otthon is könnyen bevethető praktikákat hoztunk.

A fürdők nélkülözhetetlen részét képezik a mindennapi higiéniás rutinoknak és a wellnessnek is. A fürdőkről kimutatták, hogy csökkentik a vérnyomást, ami fokozhatja a hangulatot és oldja a stresszt. Az ülőfürdő előnyei között említhetjük a fájdalomcsillapítást, beleértve az aranyérre gyakorolt hatását is, illetve fokozza a véráramlást, amely elősegítheti a gyógyulást. Kikapcsol és tisztít.

Számtalan bajra hatásos az ülőfürdő (Fotó: Pexels)
Számtalan bajra hatásos az ülőfürdő (Fotó: Pexels)

 

Az ülőfürdő elvégzésére két általános módszer van. Vagy egyszerűen használjuk a fürdőkádat, vagy már külön a toalettre szerelhető, speciális ülőkét is lehet kapni. Függetlenül attól, hogy melyik módszert választjuk, az ülőfürdőket naponta többször is elvégezhetjük. Az ülőfürdők nagyon kevés kockázattal jár. Általánosságban elmondható, hogy használatuk biztonságos.

Melyik mire jó?

A kamillás gyógyfürdő alkalmazása meglehetősen sok problémára bevethető, leggyakrabban felfázásra (hólyaghurutra) használják. Ehhez vegyünk bármelyik gyógyszertárban beszerezhető kamillavirágot, amelyből 3-4 evőkanálnyi mennyiséget forró vízzel leforrázunk, majd 10 percnyi állás után a megszűrt teát az elkészített meleg fürdőhöz adjuk. Az ülőfürdőt nagyjából 10-15 percig végezzük. A kamilla egyben hihetetlenül megnyugtatja az irritált és érzékeny bőrt. Antibakteriális, segít minimalizálni a bőrön található hegeket és forradásokat is.

Friss és szárított körömvirág (Fotó: Pixabay)
Friss és szárított körömvirág (Fotó: Pixabay)

 

Felfázásos betegségek enyhítésére nem csak a kamilla kiváló. A cickafark, a körömvirág és a zsurlófű  is használható. Gyulladáscsökkentés mellett antibakteriális és baktériumölő hatással is rendelkeznek.  Csökkentik a húgyhólyag gyulladását, gyorsítják a gyógyulást és enyhítik a kellemetlen tüneteket.

A cickafark kimondottan a menstruációs fájdalmakra is jó. Ehhez szintén 3-4 evőkanál cickafarkot forrázunk le 1 liter vízben, majd hagyjuk pár percet letakarva pihenni. Ezután öntsük a fürdővízbe. A citromfűnek szintén görcsoldó, fájdalomcsillapító hatása van, így ez a gyógynövény is remek megoldás lehet a menstruációs panaszokra.

Achillea millefolium, közönséges cickafark (Fotó: Pixabay)
Achillea millefolium, közönséges cickafark (Fotó: Pixabay)

 

A nyírfalevél a legjobb növényi vízhajtó. Baktériumölő és vírusölő hatású. Nem csak hólyaghurutra, vesegyulladás esetén is használhatjuk.

A zöld tea vízbe áztatása az izomfájdalmat segíthet csökkenteni. Emellett nyugtató és puhítja a bőrt, segít enyhíteni a bőrpírt. Mivel antioxidánsokkal teli, a zöld tea áztatásának csodálatos öregedésgátló hatása is lehet, elősegítve a bőr felépülését a környezet irritáló hatásaitól.

Nem csak a fenti panaszok valamelyike esetén eshet jól egy ülőfürdőt venni. Egy stresszesebb nap után is jó elmerülni egy nagy kád habos vízben. Hogy ehhez milyen gyógynövények ajánlottak, eláruljuk cikksorozatunk második részében.


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!