Facebook hozzászólás
334

Hogy nézne ki a világ fák nélkül?

Világhíres festményekről retusálta ki az Edinburghi Egyetem tudósa a fákat, hogy demonstrálja azok értékét és szerepét a környezetünkben – írja a Zöld8.

Eltávolította a fákat világhírű festményekről az Edinburghi Egyetem tudósa, hogy figyelmeztessen a fák, az erdők értékére a környezetben. Célja figyelmeztetni arra, hogy mennyire hiányoznának ezek a megszokott élőlények, ha nem lennének.

Seurat képe fákkal és anélkül

Ian Woodhouse három tájképről, John Constable Szénásszekér, Van Gogh Olajfák sárga égbolttal és Nappal, valamint Seurat Vasárnap délután Grande Jatte szigetén című festményeit „szerkesztette át” számítógépen fotóprogram segítségével abba a reményben, hogy felhívja a figyelmet a globális erdőirtás veszélyeire.

Van Gogh képe fákkal és anélkül

„Létfontosságú, hogy a fák ne tűnjenek el környezetünkből. A fák globálisan létfontosságú erőforrások, üzemanyagforrások, menedéket nyújtanak, tiszta vizet, élelmet biztosítanak számos fajnak, köztük az embernek, és segítik az egészséges légkör fenntartását a széndioxid elnyelésével” – mondta el Woodhouse, az erdők műholdas feltérképezésének szakértője.

Constable képe fákkal és anélkül

Mint korábban a Klímablog is megírta, jelenleg percenként 24 hektárnyi erdőt vágnak ki világszerte. Norvégia, az USA és Ausztrália 4 milliárd dollárt ajánlott fel, hogy megfékezzék az erdőpusztítást Indonéziában, Brazíliában és más őserdőkkel dúsan borított országokban. (Brazília a 2009-es koppenhágai klímacsúcson elkötelezte magát amellett, hogy 2020-ig nyolcvan százalékkal csökkenti az Amazonasi esőerdő irtását, de egy évvel később még növekedett is a kiirtott erdőterület.)

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!