Facebook hozzászólás
344

Nyugdíjas vagyok és még „bírom”a szexet!

A férfiak nemi vágya lassabban csökken, mert náluk nem olyan hirtelen következik be a férfi klimax, ezért jobban ragaszkodnak a szexhez.

Tudjuk jól, hogy a menstruáció befejeződése csupán azt jelenti, hogy már nem lehet a későbbiekben saját gyermeke, de attól még nő marad, kívánja társát, kielégülhet, tehát nem kell visszahúzódni. Ekkor már teljes biztonsággal lehet szeretkezni, nem kell semmilyen fogamzásgátlásról gondoskodni. Ha már mindketten nyugdíjasok, sok a szabad idejük, azzal foglalkozhatnak, amivel és akivel akarnak. Nincs már kisgyerek a közelben, kettesben lehetnek.

A férfiak nemi vágya lassabban csökken, mert náluk nem olyan hirtelen következik be a férfi klimax, ezért jobban ragaszkodnak a szexhez. Az asszonyok viszont a változás kora után könnyen lemondanának a szeretkezésről, de sokan férjmegtartás miatt „házastársi kötelezettségüket” teljesítik, nem ritkán nagy fájdalmak árán.

De miért is fájdalmas az aktus a menstruációs időszak után? A természet csupán 40-55 éves korig biztosítja a nők számára a petefészek-működést, a peteérést, s az ezzel járó női hormonok magas szintjét. Az emberi életkor viszont a civilizált társadalmakban, így tájainkon is egyre hosszabb, s a nők életük egyharmadát a változás kora után élik meg. A hormonszintek csökkenésének következménye a húgyutak és a hüvelyhám, a külső nemi szervek sorvadása. Ezért válik égetővé a vizelés, mikor végigcsorog a húgycsövön és a gáton.

Vizeletvizsgálattal sokszor semmilyen kórokozó, baktérium nem mutatható ki, míg másoknál a visszatérő húgyhólyaggyulladás okoz zavart, amely antibiotikumokkal véglegesen nem gyógyítható. A 60-70 éves nőkben a húgyhólyag és húgycső záróizma nem zár tökéletesen a fal sorvadása, elvékonyodása miatt. Ennek következménye, hogy a vizelet akaratlanul elcsöppen, illetve köhögésre, nehéz tárgy emelésekor a vizelet elfolyik. Ez sok emberben szégyenérzetet vált ki, nem beszél róla, nem kér segítséget, elzárkózik a világ elől. Ezt a vizelettartási nehézséget latinul incontinentiának nevezzük. Aki már olyan stádiumban van, hogy gyógyszerrel vagy műtéttel nem befolyásolható az állapota, az vastag intim betétet, vagy „felnőtt pelenkát”, ún. inkontinencia betétet kénytelen hordani. A legfőbb probléma az, hogy a beteg még a háziorvosával is nehezen beszél a vizeletcsöpögésről, a hüvelyszárazságról, viszketésről, pedig van rá megoldás.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!