Facebook hozzászólás
456

KÜLÖNLEGES VILÁGUNK

5 őrületes hely a világ minden tájáról

Hol robbannak fel a golflabdák? Miért nem lehet megtalálni a brit Argleton városát? Összeszedtünk néhány bizarr és elképesztő helyet a világ minden tájáról.

Camp Bonifas Golfpálya

Csúnya vége lehet egy-egy félreütött golflabdának ezen a különleges pályán, amely alig 500 méterre fekszik a Dél- és Észak-Koreát elválasztó demilitarizált zónáról. A pályát szögesdrót veszi körül, ráadásul taposóaknák is akadnak – a hírek szerint előfordult, hogy egy-egy félreütött labda kisebb robbanást idézett elő.

Tashirojima

Macskarajongó olvasóinknak most megdobbanhat a szíve – a kis japán sziget 100 lakójára nagyjából 800, meglehetősen barátságos macska jut! A bundás lakók története a 18. századra nyúlik vissza, a selyemhernyókat veszélyeztető egerek elkergetésére telepítették be az akkori lakók a rengeteg macskát, a többi pedig már történelem.

Argleton

A Lancashire keleti részén található kisvárosnak van irányítószáma, ingatlanhirdetései, időjárásjelentése, sőt még munkalehetőségeket is találni a településen. De akkor mi a probléma? Argleton nem létezik – a városnak jelzett terület egy üres mező az A59-es autópálya mellett.

A fantomkisváros 2008-ban „bukott le”, addig a Google keresője is több céget argletoninak jelzett. Arra, hogy mégis miért került fel egy nem létező település a térképekre, a legvalószínűbb magyarázat az, hogy leleményes térképészek ezzel akarták lebuktatni a munkájukat hamisítókat.

Coober Pedy

A dél-ausztráliai forróság megkínozta a területre érkező opálbányászokat, akik a sokszor 45 fokos hőség elől a föld alá menekültek – szó szerint. A kezdetben csak kisebb, alig kiépített alagutak időközben hatalmassá nőttek, és az őslakosok olyan szórakoztatónak találták ezt a jelenséget, hogy a települést ’Coober Pedy’ névre keresztelték, ez lényegében annyit tesz, hogy „fehér ember egy lyukban”. A legendássá váló városban a kinti forróság ellenére sosincs 23 foknál melegebb, és az 1700 embernek otthont adó Coober Pedy feltűnt az 1985-ös Mad Max filmben is.

Plymouth

Montserrat a Karib-tenger egyik szigete, az Egyesült Királyság 14 tengerentúli területének egyike, fővárosa, Plymouth egészen 1995-ig egy hétköznapi, növekedő város volt, júliusban azonban kitört a Soufriere vulkán, amely az ismert történelem során korábban sosem tört ki, 12 méter vastag hamuréteggel beborítva a fővárost, lakhatatlanná téve a sziget déli felét, és elpusztítva egyebek mellett a repülőteret és egy kikötőt is. A lakhatatlan és mai napig lezárt területen bizonyos szinten még mindig aktív a vulkán. Ugyan hivatalosan továbbra is Plymouth Mountserrat fővárosa, a tényleges központ időközben Brades lett.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!