AZ UTOLSÓ PILLANATOK
Még nincs albérleted? Itt a megoldás!
Szeptember elején az albérletek többsége már gazdára talált, ugyanakkor nem kell pánikba esnie azoknak az egyetemistáknak, akik lecsúsztak a jó ajánlatokról. A főbérlők ilyenkor igyekeznek a legmagasabb árat elkérni, de ha több diák összefog, akkor akár jó is kisülhet belőle.
Ahogy kihirdették a felsőoktatási ponthatárokat, az egyetemisták megrohamozták a bérbeadókat a nagyobb egyetemvárosokban és a legkedvezőbb lakásokra le is csaptak.
Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa úgy látja, ha valakinek nem volt társa, akivel bérelt volna, vagy esetleg túl drága bérleti díjú, nagy méretű ingatlanok maradtak már csak a piacon, a legjobb, amit tehet, hogy összefog másokkal.
− Egy valakinek kézbe kell venni az irányítást, vagyis a két-három ember közül valakinek a vállára kell vennie az ügyintézést. Többen nagyobb összegért kínált albérleteket is megnézhetnek, ahol már lényegesen kisebb a kereslet, így kisebb a verseny is – magyarázta a szakértő.
Hozzátette azt is, a főbérlőnek fontos, hogy legyen, aki felelősséget vállal mindenért, és tartja a kapcsolatot a tulajdonossal.
Debrecen elesett…
Sok egyetemista még mindig nem talált megfelelő albérletet. Aki inkább a saját ingatlan vásárlásán gondolkozik, eltérő árakat találhat. A Duna House utolsó negyedéves tranzakciós adatainak elemzéséből kiderül, hogy az egy-másfél szobás garzonok a fővárosban 20-25 millió forint között érhetőek el, ám vidéken jóval kedvezőbbek a feltételek. A nagyobb egyetemi városokban ugyanekkora lakásokat már 12-15 millióért is vásárolhatunk.
Hozzászólás zárolva.