Mint ismeretes, a Pantone festékgyár minden évben megválasztja az év színét, s 2020-ban a klasszikus kékre esett a választásuk. De most nézzük, hogy a kék szín szimbolikája milyen fontos üzeneteket hordoz, melyek az élet különböző területein igen jól hasznosíthatók idén.
Kommunikációban: a kék a torokcsakra színe, ezért jó hatással van a kommunikációra, a kapcsolatokra, a diplomáciára, a munkahelyeken növeli a kreativitást. Az intellektus színe, ezért állásinterjúkra is javasolják.
Lakberendezésben: hormon háztartásunkra és vegetatív idegrendszerünkre nyugtatólag hat, ezért hálószobába nagyszerű választás. Ugyanakkor a tisztaságot is jelképezi, ezért fehérrel kombinálva a fürdőszobában harmóniát teremt.
Gyógyításban: a színterápia szívesen alkalmazza láz csökkentésére, tüdő, torok, pajzsmirigy energetizálására, depresszív hangulat megszüntetésére. A kék a fogkrém gyártásban leggyakrabban használt szín. Japánban, miután kék fényt szereltek fel a vonatállomásokra, 84 %-kal csökkent a vonat elé ugrók száma 2010 és 2011 között.
Spirituális jelentésben: bölcsességet, tudást, tisztaságot, kiegyensúlyozottságot, igazságot, hűséget is jelképez. A kék logó például elősegíti az ügyfélhűség megtartását. A transzcendencia szimbóluma, hiszen az égbolt és a tenger színe is kék, ráadásul folyamatosan velünk vannak, ezért kötődik hozzájuk a végtelenség és a megfoghatatlanság. A nappal világító ég kékje maszkulin jelentésű, míg az éjszaka mélykékje feminin princípiumra utal, tehát a klasszikus kék a kettő között helyezkedik el.
Univerzális: a kék szín a legkevésbé kötött, azaz nem húz egyik nemhez sem, egyformán kedvelik a nők és férfiak. A klasszikus kék a divatban egyformán jól mutat akár egy férfi nyakkendőn, akár egy nagyestélyi formájában is.
Vallásban: a hit szimbóluma, a kereszténységben Szűz Máriához társítják.
(Forrás: lelkititkaink.hu)
Hozzászólás zárolva.