Facebook hozzászólás
184

VERBÁLIS ÉS NONVERBÁLIS KOMMUNIKÁCIÓ

Nincs többé öltözködési baki!

Azt sokan tudják, hogy a kommunikáció verbális és nonverbális elemekből tevődik össze, azt azonban már kevesen, hogy a nonverbális kommunikáció része az öltözködés is. Az első benyomásnak – legyen az randi vagy állásinterjú – szerves része a megjelenésünk. Vannak olyan alapvető szabályok, amelyek évtizedek óta örök érvényűek, és még mai napig is segítségünkre lehetnek a mindennapjainkban. Lássunk a legfontosabbakat!

Az vagy, amit felveszel

Egy helyesen kiválasztott öltözet ugyan nem helyettesíti a szakmai tudást, de segít elhitetni azt: a kiválasztás során tehát tudnunk kell, hogy mi az elvárt viselet, valamint, hogy kivel, hol és milyen témában fogunk találkozni. A legfontosabb alapszabály, hogy összhangban legyen a ruha és viselője. Az összhang megteremtése során legyünk figyelemmel a viselő életkorára, ízlésére és az alkalomra, amelyen meg szeretne jelenni.

A stílust három dolog határozza meg: szín, anyag, szabás (azaz a fazon).

Kép: filter.hu

Buktatók, melyeket érdemes elkerülni

A női outfit hibalistáját vezeti a túl rövid szoknya és a túl mély dekoltázs. Jusson eszünkbe a fent leírt szabály, azaz egy helyesen megválasztott öltözettel nyerő helyzetből indulunk, azonban ha a női nemi jellegeinkre vezetjük a tekintetet, azzal teljesen mást üzenünk!

Tiltólistán van továbbá a ruha alól kilógó fehérnemű és a túl sok ékszer is, ezeket minden esetben kerüljük!

A férfi viselet kapcsán az a régi szabály, hogy a feltűnő színű zoknit érdemes kerülni, azonban az utóbbi években ez megdőlni látszik, és egyre inkább teret hódítanak a színes, mintás zoknik. Ez esetben az összhang a lényeg: ha a viselő és a ruházat összeillik, akkor ez is megengedett. Van azonban néhány dolog, amely szinte semmilyen stílussal nem egyeztethető össze: ha az újonnan vásárolt zakó, kabát sliccét összefogó öltést vagy a bevarrt zsebeket nem bontja ki a ruha viselője.

A ruha nem minden…

Nemcsak az öltözékkel, de a viselkedésünkkel is hibázhatunk, méghozzá nem is kicsit! Íme néhány szabály és elfelejtheted a kínos szituációkat:

  • Ezentúl ülj helyesen kis terpeszben párhuzamos combokkal vagy keresztbe tett lábakkal és kerüld a szétdobott lábakat, ugyanis attól még senki sem lett szimpatikus, hogy két helyet foglal el a villamoson.
  • Gyakran rázod a lábadat ülőhelyzetben? Ne tedd, mert ezzel tudattalanul is, de szexuális jeleket küldesz!
  • A kézfogásod – nőknek és férfiaknak egyaránt – legyen határozott, amely se nem túl erős, se nem túl lagymatag. És hogy ki kezdeményezi a kézfogást? Mindig a fogadó fél!
  • Az elmúlt néhány év eseményei megnehezítik a bókok adását és fogadását, de itt is van alapszabály, mégpedig az, hogy az illedelmes bókot köszönjük meg, nem szükséges sem felháborodással, sem vihogással reagálni, ha azonban azt érezzük, hogy ennek az adott szituációban nincs helye, fogalmazzuk ezt meg határozottan, de udvariasan, például: “Köszönöm, de most nem ezért vagyunk itt!”.

Ezzel a néhány tanáccsal felvértezve már biztosan elkerülheted a legnagyobb hibákat!



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Rehabilitáció és egészségmegőrzés Hévízen

A kor előrehaladtával jelentkező mozgásszervi problémák az életminőség jelentős romlását okozhatják, különösen, ha…

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…
1 / 3 462

GASZTRO

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!