MAJD A FEJVADÁSZ MEGMONDJA
Kapunyitási és –zárási válságok helyett
Munkaügyi szakembereknek nem ismeretlen az életkezdési és az életközépi válság kifejezés. Az emberek többsége felteszi magának a kérdést a 20-as évei elején, 40-es évei végén, hogy mit is kezdjen magával. A fejvadász szerint érdemes a lehető legtöbbet kihozni ezekből az időszakokból, arra is ad tippet, hogy ezt miként tegyük?
Életkezdeti válságnak azt nevezzük, amikor egy fiatalra hirtelen rászakad az élet, és nehezen tudja, hogy melyik irányba induljon. A szakértő tanácsai a számukra:
- Egy most fiatal az első öt munkában töltött évében átlagosan 2-3 munkahelyen fordul meg. A pályájuk kezdetén ne zárjanak ki egyetlen iparágat sem, ezek a rendezvények pont arra jók, hogy a fiatalok belelássanak teljesen különböző profilú cégek életébe. Sztereotípiák dőlhetnek le ilyenkor, lehet, hogy olyan területet éreznek majd magukénak, amire eredetileg nem is gondoltak.
- Divat a multikat támadni, de a valóság az, hogy olyan képzéseket és jövőképet adhatnak egy fiatalnak, amelyre magyar kkv-k ritkán képesek. Ne féljünk ezektől a nagyvállalatoktól!
- Írjuk le előre, hogy melyek azok a tényezők, amelyek számunkra igazán fontosak. Ilyen szempont lehet a könnyű megközelítés, a környezettudatos cégpolitika, a gyakori utazás, vagy nemzetközi karrier lehetősége, a rugalmas munkaidő. Vezessünk róla listát, hogy a kiszemelt cégek mennyire felelnek meg az elvárásainknak.
- Sok fiatal magányosan nőtt fel, mert szüleik a ’90-es évek piacán éjt nappallá téve dolgoztak. Ezen fiatalok többsége szeretné megtalálni az ideális élet/munka egyensúlyt, hogy ne kövessék szüleik példáját. Az ilyen találkozások a cégekkel jó alkalmak arra, hogy kiderítsük, mennyire lehetséges ez az adott vállalatnál.
Facebook hozzászólás
Hozzászólás zárolva.