BRUTÁL REGGELIK A VILÁGBAN - 14.
Marokkói reggeli: baghrir, az ezerlyukú palacsinta
Érdemes kipróbálnotok ezt a szivacsos gyönyörűséget, ami ránézésre az amerikai palacsinta, az orosz blíni és a magyar palacsinta jellemzőit viseli magán, mégis más, mert búzadarából készül.
A baghrir, avagy az ezerlyukú palacsinta egy észak-afrikai különlegesség. Könnyű, puha, búzadara alapú palacsinta. Rendkívül népszerű Marokkóban, Algériában és Tunéziában. Reggelire fogyasztják vagy késő délután. A különlegessége abban rejlik, hogy csak az egyik oldalát kell megsütni, a másik oldalán pedig szivacsos állagú, apró lyukacskák keletkeznek. A recept egyszerű és a kelesztési időt leszámítva gyorsan elkészíthető, mivel a hozzávalókat turmixgépben kell összeturmixolni, ez nagyban megkönnyíti a vele való munkát. Ízlésünknek megfelelően süthetjük hagyományos vagy kisebb, tenyérnyi méretűre is. Melegen, olvasztott vajas mézzel fogyasztva a legfinomabb. Egy bögre forró tea vagy egy jó kávé elengedhetetlen hozzá. Receptjére Az otthon ízei blogon találtunk rá.
Hozzávalók: (kb 10-12 db közepes méretű palacsintához): 2,5 dl (1 csésze) meleg tej, 1/2 csésze meleg víz, 1 csésze búzadara, 1/2 csésze liszt, 2 tojássárgája, 1,5 tk szárított élesztő, 1 csapott tk sütőpor, 3 ek cukor, 1/4 tk só.
Elkészítése: a tejet és a vizet egy edénybe öntjük, megmelegítjük (nem forraljuk!). A tejes-vizes keveréket beleöntjük a turmixgép poharába és a többi hozzávalóval – kivéve a sütőport és az élesztőt – 5 percig turmixoljuk, míg jó habos nem lesz. Állítólag ez a jó baghrir sikerének a titka. Ekkor beleszórjuk a sütőport és az élesztőt és újból összeturmixoljuk (ha esetleg túl sűrű lenne adjunk még hozzá folyadékot, olyan állagúnak kell lennie, mint a mi palacsintatésztánknak).
A masszát egy nagy és mély tálba öntjük, tetejét lefedjük és meleg helyen 1 óra hosszát kelesztjük. Egy tapadásmentes serpenyőt megmelegítünk, a serpenyő közepére öntünk egy kis merőkanálnyit a masszából, kis lángon sütjük, szinte azonnal megjelennek a buborékok és lyukak a palacsinta felületén. Addig kell sütni, míg már nem látunk a massza felületén nyers tészta részeket. A palacsintát nem kell megfordítani, csak az egyik oldalát sütjük, zsiradék sem kell alá, nem fog leragadni. A kész palacsintákat melegen ne rakjuk egymásra, mert összeragadnak, várjuk meg, míg kicsit kihűlnek. Tálalhatjuk vajjal összeolvasztott mézzel, juharsziruppal, nutellával, lekvárral vagy friss gyümölcsökkel is.
Hozzászólás zárolva.