Facebook hozzászólás
421

A JÁRVÁNY HATÁSA AZ INGATLANOKRA

Jobb bérelni, mint venni

A felvételi ponthatárok kihirdetését követően augusztusban ismét felmerül az égető kérdés az egyetemistákban: ingatlant bérelni vagy vásárolni kifizetődőbb? Az elmúlt évekhez képest óriási különbség idén, hogy a koronavírus-járvány miatt helyenként 20 százalékot is csökkentek az albérleti díjak, így pedig érdemesebb lehet kivenni egy lakást, mintsem megvenni azt.

2020-ban is július végén hirdették ki a felvételi ponthatárokat, és kiderült, hogy 91 460 jelentkezőből 68 112 fő nyert  felvételt valamely általuk megjelölt képzésre. Sokan közülük nem abban a városban folytatják a tanulmányaikat, ahol jelenleg is élnek, ezért több tízezer diáknak kell elgondolkodnia a jövőbeni lakhatásán.

Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint az elmúlt két-három évben egyértelműen az vált jellemzővé az ingatlanpiacon, hogy bérelni drágább lett, mint vásárolni, de ez a tendencia most megfordult.

20 százalékot estek a bérleti árak. Fotó: Pixabay
20 százalékot estek a bérleti árak. Fotó: Pixabay

„A koronavírusnak a hatására főként Budapesten, de több egyetemi városban is kiegyenlítődött ez a különbség, a bérleti díjak már nem érik el a tavalyi szinteket, ellentétben az eladási árakkal, amit nem reagált le olyan gyorsan a piac a járványhelyzet alatt” – magyarázta a szakember.

Azt tanácsolja, ha valaki kisebb terheket kíván a nyakába venni, akkor a bérlés jó választás lehet, de akinek befektetési céljai vannak, továbbra is megéri vásárolni.

„Ha valakinek hosszú távon egyébként is vannak vásárlási szándékai, vagy a pénzét lakásba szeretné fektetni egy egyetemi város vagy Budapest frekventált részén, akkor annak most is van létjogosultsága. Akinek viszont nincsenek ilyen tervei, a bérleti díjak normalizálódása miatt bátran kivehet egy lakást, nem éri anyagi hátrány” – fogalmazott Gadanecz Zoltán.

A GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa azt is hozzátette, Budapesten a külső területeket, illetve a budapesti agglomerációt az árcsökkenés kevésbé érintette a bérleti piacon, de a belvárosban 20 százalékos áresés is tapasztalható, és ez akár egy-két évig is kitarthat.

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!