Facebook hozzászólás
461

ELFOGLALTÁK AZ EGYETEMET

A hallgatók továbbra is blokád alatt tartják a Színmű épületét

A hétfői zsákutcabálnak nevezett tüntetést követően a hallgatók elfoglalták a Színművészeti Egyetem épületét és azóta se engednek be senkit.

Tavasszal jelentette be a kormány, hogy több egyetemet alapítványi felügyelet alá vesz. Akkor még kimaradt a szórásból a Színmű, aztán május végén bejelentették, hogy rájuk is érvényes a törvényjavaslat. A hallgatók már akkor úgy érezték, veszélyben az autonómiájuk, ezért június közepén demonstrációt tartottak, melynek keretén belül egyeztetésre hívták Palkovics László innovációs és technológiai minisztert –  de a későbbi megbeszélés semmilyen eredményt nem hozott.

A szavazás napján, július 3-án a Parlament elé szerveztek tüntetést az egyetemisták – ’Első figyelmeztetés’ – címszóval, de tiltakozásuk nem akadályozta meg a törvény elfogadását.

Hegedűs D. Géza is kiállt a diákok mellett Fotó: Facebook/SZFE-HÖK
Hegedűs D. Géza is kiállt a diákok mellett                       Fotó: Facebook/SZFE-HÖK

 

Rengeteg legendás munkatárs felmondott

Az indulatok akkor korbácsolódtak fel igazán, amikor kiderült, hogy az egyetemet irányító alapítvány kurátorának Vidnyánszki Attilát nevezték ki. A hírre még aznap felmondott Zsámbéki Gábor, aki 41 év után hagyta el a katedrát, majd követte őt Székely Gábor is.  Akkor és azóta is, rengeteg színész és szakmabeli állt ki a Színművészeti érinthetetlensége mellett.

Szabad egyetemet akarnak Fotó: Facebook/SZFE-HÖK
Szabad egyetemet akarnak                   Fotó: Facebook/SZFE-HÖK

 

Második figyelmeztetés

Hétfőre a diákok szolidaritási utcabálba hívták a szimpatizánsokat, ahol együtt énekelték NoÁr, az eseménynek hatására íródott új számát. A rendezvény végén elbarikádozták magukat az aulában és azóta ott vannak, sátrakban alszanak és csak azokat engedik be, akiket akarnak. Szívesen fogadják az adományokat, erre egy külön oldalt is készített az egyik támogatójuk.

A teljes vezetés lemondott

Szeptember 1-jén, vagyis amikor a ’modellváltás’ hivatalosan is életbe lépett, a teljes vezetőség lemondott és sorra jelentették be távozásukat a vezető tanárok is, többek között: Enyedi Ildikó, Pelsőczy Réka, Ascher Tamás, Bárdos András. 
Tegnap este két színházban – a Katonában és az Örkényben is – is színpadfoglalással demonstráltak a diákok az előadásokat követően.





Facebook hozzászólás

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

KUL-TOUR

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!