GYÖNYÖRŰ, DE NEM OLCSÓ
Zöldfalat a lakásba!
Néhány éve robbant be a köztudatba a beltéri „zöldfal” kifejezés. Hogy mi is ez? Élő növények sokasága egy függőleges felületen. Legyen szó akár trópusi növényekről vagy másfajta futó, kúszó zöldekről, garantáltan az otthonod központi eleme lehet, és nem mellesleg még a levegőt is tisztíthatod általa.
Modern irodaházak előterében, szállodákban már biztos te is találkoztál élő növényfallal. Ha te is belevágnál egy ilyen kialakításába, nem árt pár dolgot tudnod. Ilyen falak kialakításához ma már számtalan oldal is a segítségedre lehet, ahol komplett növényfalakat is vásárolhatsz, de olyan oldalak is vannak, ahol a tartóelemet magát is külön megvásárolhatod. Azt azért szeretnék hamar leszögezni, egy élőfalat beépíteni a lakásba nem túl olcsó mulatság: az induló ár nagyjából 100 ezer forinttól kezdődik, a határ pedig milliós nagyságrendű is lehet.
Mivel a zöldfalak lehetővé teszik, hogy akár hatalmas felületeket ültessünk be zöld növényzettel. Éppen ezért jól gondold át azt is, a lakásod mely helységébe tennél ilyen falat. Ha nagyobb változat mellett döntesz, azzal is kalkulálj, hogy olyan részt válassz, ahol a fal elbírja a több tízkilós terhelést. Egy növényfal legalább 25-30 kilót nyom négyzetméterenként. Egyáltalán nem mindegy az sem, hogy milyen növények kerülnek a függőleges kertedbe. Ez lehet szinte bármilyen növény, futó vagy akár zuzmó és moha is. Kiválasztás során vedd figyelembe lakásod adottságait, a beszűrődő fény mennyiségét és a páratartalmat is. Már csak az a kérdés, miként kell öntözni a növényeket? A zöldfalakhoz beépített öntözőrendszer tartozik, amely hetekre is képes a növényeknek szükséges mennyiséget adagolni, egy vízszintjelző pedig abban van a segítségre, hogyha nincs elegendő víz a tartályban.
Rengeteg féle és fajta zöldfal közül lehet választani. Inspirációként mutatunk párat:
Hozzászólás zárolva.