Nem lehet rosszat mondani a Boros családról: konszolidált életet élnek, értelmiségiek, vegánok, és alapvetően tisztességesek még akkor is, ha a mai Magyarországon csak a kis csalások játékszabályai szerint tudnak boldogulni. Egy este, amikor áthívják vacsorára egykori barátjukat – Schneider Zoltán -, az azóta befolyásossá vált vízilabdaedzőt, történetük nem várt fordulatot vesz. Az éjszaka közepén egy nyomozónő – Martin Márta – állít be hozzájuk, és közli, hogy a fiukat – Nagy Márk -, és vele együtt az egész vízilabdacsapatot letartóztatták egy kiskorú lány bántalmazási ügyében.
A kisvárosban hamarosan mindenki tudomást szerez az esetről, az anya – Török-Illyés Orsolya – és az apa – László Zsolt – pedig harcba kezdenek a fiuk védelmében. A közvélemény azonban nem kíméletes – senkivel sem. A bűn és a felelősség kérdéseit feszegető történetben azt követhetjük végig, hogy ebben az extrém élethelyzetben a családtagok hogyan szembesülnek egymással, végeredményben pedig önmagukkal.
A darab alapja valós és ettől még megrázóbb az egész. A rendezőtől – Schwechtje Mihály – nem idegen a fiatalokat érintő problémák, azokat foglalkoztató témák feldolgozása.
2018-ban került a mozikba első nagyjátékfilmje, a tinédzserek elleni internetes zaklatásokkal foglalkozó Remélem legközelebb sikerül meghalnod 🙂, amely a Magyar Filmkritikusok Szövetségének legjobb forgatókönyv és legjobb első film díját érdemelte ki.
Az örökség című színházi produkciója másfél éve fut nagy sikerrel a Jurányiban, amelyért elnyerte a Kortárs Magyar Dráma-díjat. Schwechtje Mihály saját módszerével dolgozott a Radnótiban: a szövegkönyvet a próbafolyamat alatt a színészekkel együttműködve, az ő improvizációik alapján írta.
Bemutató: 2020. szeptember 26. szombat, Radnóti Tesla Labor, Bp. Kazinczy 21., II. emelet
Hozzászólás zárolva.