NINCSENEK HATÁROK
A dizájné lesz a terep a Kiscelli Múzeumban
Szombaton nyit és november 15-ig tart nyitva a budapesti Kiscelli Múzeumban a Határtalan Design kiállítás, ahol is 14 ország több mint 140 dizájnerének, ékszer tervezőjének és képzőművészének munkáit mutatják be. Története során első alkalommal a kiállítás szűkebb válogatása Pozsonyban és Bécsben is látható lesz. Az eseményt a legutóbbi évekig a budapesti Bálnában rendezték meg.
A kiállításon a szűkebben értelmezett dizájntárgyak – egyedi, kis szériás és sorozatban gyártott bútorok, lakáskiegészítők, szőnyegek és lakástextilek – mellett prototípusok, kortárs ékszerek, a műfaji határokat szabadon értelmező projektek és az ezekről készült filmek, a fenntartható fejlődést szolgáló, környezettudatos és a civil közösségek társadalomformáló szerepét hangsúlyozó felvetések, valamint a gasztronómia kulturális és kreatív összefüggéseit bemutató művek egyaránt szerepelnek.
A Határtalan Design kiállításhoz kapcsolódik a textiltervezők projektje, a Texhibition. A Szigeti Szilvia textiltervező által öt éve életre hívott program a tervezők és a gyártók együttműködését segíti. A legfrissebb eredmények szűkebb válogatása a budapesti, a pozsonyi és a bécsi kiállításon lesz látható, míg a teljes anyag decemberben a FUGA – Budapesti Építészeti Központban kerül bemutatásra.
Harmadik alkalommal kapnak komoly szerepet a kortárs ékszertervezők, akiknek kiválasztásában olyan neves kurátorok vettek részt, mint Cornelie Holzach, a pforzheimi Schmuckmuseum igazgatója, Elisabeth Heine, a pforzheimi Schmuckmuseum meghívott kurátora, Susanne Hammer osztrák ékszerművész, Spengler Katalin művészeti író, gyűjtő, valamint a Határtalan Design szervezői. A szelekció célja, hogy a látogatók minél teljesebb képet alkothassanak a műfaj legprogresszívebb újdonságairól.
A Határtalan Design / Design Without Borders egyfajta tervezői hálózatként, platformként is működik, amely a különböző generációk közötti párbeszéd lehetőségének megteremtésére is törekszik. Ennek részeként a különböző művészeti és dizájniskolák, egyetemek hallgatóinak munkáit is megismerheti a közönség.
Ebben az évben a Design Academy Eindhoven 2019. évi Graduate Show-ja alkotóinak, a pozsonyi Academy of Fine Arts and Design öt tanszéke, a varsói Academy of Fine Arts két tanszéke, a pilseni Ladislav Sutnar Faculty of Design and Art of the University of West Bohemia két tanszéke, illetve a MOME Design Intézet hallgatóinak munkái láthatók. Az ékszerművészeti oktatást idén a bécsi KunstModeDesign Herbststrasse – Abendkolleg SchmuckDesign tanszéke növendékeinek munkáin keresztül ismerhetik meg a látogatók.
Hozzászólás zárolva.