Lukács séf úr karrierje
Az ismert séf életét feldolgozó könyv a vendéglátás korrajza is egyben, mely az 1950-es évektől napjainkig való eseményeket, történéseket ismerteti meg annak olvasóival. A könyv bemutatja, az akkori kor vendéglátását, annak filozófiáját, számtalan félreértést és kétséget megmagyaráz, valamint több alkalommal helyére teszi a dolgokat, a mára már megkopott gasztronómiai emlékek sűrűjében.
Lukács István kimagasló eredményeit felsorolni is nehéz lenne. Számtalan állami-, valamint nemzetközi versenyeken elért díjjal büszkélkedhet, ezen felül pedig a hazai gasztronómia egy megkerülhetetlen alakja. Nacionáléját gazdagítja, hogy a Német Szakácsszövetség életműdíjjal tüntette ki, ezenkívűl a chicagoi Escoffier Társaság tagja, a francia Chaine des Rotisseurs Társaság első, magyarként beválasztott tagja, a magyar Chaine des Rotisseurs Társaság alapítója.
Lukács István irányításával nyitott meg az itthoni Budapest szálló, a Hilton Budapest és a kecskeméti Aranyhomok szálló is. Emellett aktív pályafutása alatt számtalan nagynevű hotel és étterem konyháját felügyelte. Kollégák százai tanulhatták el a szakma csínját-bínját az irányítása alatt működő éttermekben, akik közül sokan a konyhafőnöki pozícióig jutottak.
– Hosszú volt az út az ötvenes évek szürkeségétől a rendszerváltás utáni évtizedek kissé eklektikus, de tagadhatatlanul érzékelhető, színes fejlődéséig. A töredékes emlékekből azonban meghúzható az ív a történelmi korszakok között. A Nagy Játszma, ahol a pártvonalon innen-t egy hajszál választotta el a partvonalon túl-tól – foglalta össze a Séf.
Éppen ezért a könyvet ajánljuk minden olyan, a vendéglátás felé elhivatott kollégának, aki érdeklődik Lukács Séf úr karrierjének főbb állomásai, valamint szakmájának gyökerei, és a mai kor vendéglátásának kialakulása, annak egyes eseményei, és azok következményei iránt.
Természetesen azoknak is tetszhet az érdekes, izgalmas olvasnivaló, akik ugyan nem a vendéglátásban dolgoznak, de érdeklődnek a gasztronómia iránt.
Hozzászólás zárolva.