Facebook hozzászólás
140

Beszéljük arról, hogy milyen hitelfajták léteznek

Beszéljük arról, hogy milyen hitelfajták léteznek

Amikor szükségünk van egy szemmel láthatóan is nagy összegre, akkor egy bank felé vesszük az irányt. De még mielőtt elhamarkodottan döntenék egy hiteltípus mellett, érdemes tisztáznunk, hogy egyáltalán milyen hitelfajták léteznek. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen probléma megoldásához milyen hitelt veszünk fel, már csak az anyagi vonzata miatt sem.

A szabad felhasználású hitelek

Ha ketté szeretnénk bontani a hiteleket, akkor annak több módja is van. Ezek közül talán a legegyszerűbb az a bontás, ha szabad felhasználású és hitelcélhoz kötött hitelekké bontjuk őket.

A szabad felhasználású hiteleket azért szeretik, mert bármire elkölthetjük őket, a bank nem szól bele, hogy mire fordítod az összeget. Találhatunk személyi kölcsönök és jelzáloghitelek között is szabad felhasználású hiteleket. Nem kell utólag igazolnod semmivel, hogy a házadra költötted-e, vagy autót vettél belőle. Ennek viszont ára van, méghozzá forintokban jól látható ára. A szabad felhasználású hitelek ugyanis a bank szempontjából magasabb kockázattal járnak, így ezek a legdrágább hitelek a piacon.

Hitelek hitelcélhoz kötve

A szabad felhasználású hitelekkel ellentétben a hitelcélhoz kötött hitelek esetén meg van határozva, hogy mire költheted a banktól kapott pénzt. Rengeteg alfajával találkozhatsz, mint például a bankok különböző lakáshitel-ajánlatai vagy az autóhitelek, a fogyasztási kölcsönök, más néven áruhitelek. Sőt, a személyi kölcsönök között is találni meghatározott célra felvehető hiteleket.

Alapszabály az a hitelfelvételnél, hogy elsősorban a hitelcélhoz kötött hitelek között kell szétnézned, mert azok alapvetően olcsóbbak lesznek. Ha nem találsz a célodnak megfelelő hitelt, akkor nézelődj a szabad felhasználású hitelek között.

Hitelfajták más szemszögből megközelítve

Szintén nagyon népszerű megközelítés a fedezet szerinti csoportosítás. Vannak fedezetet igénylő hitelek és olyanok is, melyeknél elég a jövedelem, mint fedezet. Fedezetet igénylő hitelek jellemzően a különböző jelzáloghitelek. A fedezetet igénylő hiteleknél tudnod kell, hogy esetleges tartós nemfizetés esetén a fedezetként az ügyletbe került ingatlan veszélybe kerülhet. Persze ez nem cél egyik fél részéről sem, így a bankok is mindent megtesznek azért, hogy megállapodjatok. Viszont manapság már nem is feltétlenül van szükséged nagy összegnél sem ingatlan bevonására. Sok banknál ugyanis már akár 10 millió forintos fedezet nélküli személyi kölcsönök is elérhetőek, ha megfelelsz a feltételeknek.

Az igényeid és lehetőségeid döntsenek

A legfontosabb az, hogy tájékozódj, és hasonlítsd össze a hiteleket, hogy megtaláld azt, ami a számodra a legmegfelelőbb. Legyen szó akár az összegről, akár a havi általad vállalható törlesztőrészletről, ezek mindegyike fontos szempont. Csak akkor vegyél fel kölcsönt, ha valóban szükséged van rá, és vissza is tudod majd fizetni.



Facebook hozzászólás

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!