Facebook hozzászólás
1 333

Ha már nagyon kiszabadulnál valahova

5 tavaszi kirándulóhely Budapest közelében

Lassan tényleg itt a jó idő, és a tavasz, úgyhogy újra felvehetjük a túracipőnket. Ehhez hoztunk 5 Pest megyei úti célt, amelyeket felfedezhetsz a főváros keleti és nyugati peremén egyaránt.

MERZSE-MOCSÁR 

Budapest szélén, Rákosmentén található tájvédelmi terület könnyen megközelíthető autóval és vonattal is egyaránt. Ahogy az ismertőjében is szerepel, gazdag madárvilággal és Budapest egyik legháborítatlanabb vizes élőhelyével, a mocsár 27 hektáron terül el. Ez a pesti oldalra egykor jellemző mocsaras területek egyik utolsó megmaradt túlélője. Négy harasztfaj, százharmincegy kétszikű és ötvenegy egyszikű növényfaj, valamint tizenegy madárfaj, köztük a Magyarországon védett szürke gém és vörös vércse otthona.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

László Dercze (@dercze) által megosztott bejegyzés

PÉCELI KILÁTÓ

A kilátó a Merzse-mocsártól néhány kilométerre északra, Pest megyében található. Pécel egyébként a Gödöllői-dombság északnyugati felén fekszik. Nyugati irányban Budapest XVII. kerületével, keleti irányban Sülysáppal, északkeleti irányban Isaszeggel, északnyugati irányban Nagytarcsával, délről pedig Maglóddal határos. A kilátónál messzire ellátni nem csak Budapestre, Ferihegyre, de az agglomeráció keleti és déli részére is. Innen kezdődik a Gödöllői dombvidék, ami tájvédelmi körzet is egyben. Kis sétával egy egykori szovjet híradóbázis és geodéziai mérőtorony is felfedezhető.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Szász András (@andrasszasz) által megosztott bejegyzés

KŐHEGYI KÁPOLNA

A Budaörs központjában található Kőhegyi kápolnát Mária-kápolnának is nevezik. Ami a hely történetét illeti, a kápolnát Wendler Ferenc építette az 1800-as évek derekán. 1855. október 15-én szentelték fel a Szeplőtelen Fogantatás tiszteletére. Feleségének halála után Wendler Ferenc elhatározta, hogy a kápolnáról élete hátralévő részében megfelelően kíván gondoskodni, és az épület melletti sziklába egy barlangot vájt, hogy ott élhessen. Wendler Ferenc élete utolsó éveiben nagyon sokat betegeskedett. 1893-ban fia, András egy házat építtetett a sziklába vájt barlang mellé, és oda is költözött, hogy ápolhassa a már szinte teljesen vak édesapját és gondozhassa a kápolnát. 1944 és 1945 között a kápolnát több belövés is érte, később újjáépítették. A kápolnához vezető lépcsősor 2006-ban készült el. Innen is káprázatos kilátás nyílik a fővárosra.(Forrás)

 

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Hilda Madaras (@hildamadaras) által megosztott bejegyzés





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!