Kalandokkal teli hellyé varázsolja a lakást a magyar startup
Kalandokkal teli hellyé varázsolja a lakást a magyar startup
Nagy segítséget jelenthet a kisgyerekes családoknak a lezárások idején a magyar startup új fejlesztése. A pszichológusokból álló Plukkido csapata újrahangolta az eredetileg a hosszú autózások megkönnyítésére tervezett ÚtraManó alkalmazását, hogy azt otthon is használhassák a családok.
A magyar startup tevékenységének fókuszában a hétköznapi nevelési helyzetek kezelése áll. Az ÚtraManó applikáció célja játékos megoldást kínálni az utazás közbeni unalomra és nyűgösködésre. A járvány következtében azonban a Plukkido csapatának elő kellett állni egy olyan koncepcióval, ami arra ad választ, hogy mi történik az utazó manókkal, ha nem kelhetnek útra a családokkal.
Az új funkciónak köszönhetően a manók otthon is hallgatható hangos üzeneteket küldenek a gyerekeknek, amikben izgalmas kalandjaikról mesélnek, sőt otthoni kincskereső küldetésekre hívják őket.
Kincskeresés otthon és szabadtéren
Az otthoni küldetések tulajdonképpen mesés köntösbe öltöztetett nyomkereső játékok, amik csupán rövid szülői előkészületet igényelnek. A gyerekek fejtörők megfejtésével és az otthon elrejtett nyomok felderítésével segítséget nyújthatnak a manóknak egy-egy mesebeli kalamajka megoldásában. Az app nem köti a családot a képernyőhöz, hiszen a figyelem a valós környezet felderítése felé fordul.
Eközben gőzerővel készül egy GPS alapú kültéri kincskereső játék is. A csapat célja, hogy a már ismert és nagy népszerűségnek örvendő városi nyomkereső séták és a geocaching a legkisebb korosztály számára is elérhetőek legyenek. Ezzel a szülők könnyebben rá tudják majd venni a kicsiket a sétára és egyúttal a külvilág iránti érdeklődésüket is fokozhatják.
Mit lehet tudni az eredeti alkalmazásról és az utazó manókról?
Az ÚtraManó egy GPS alapú meseszövő mobilalkalmazás, ami egyedülálló élményt kínálva mesél a gyerekeknek arról, amit az utazások során az ablakon keresztül látnak. A profi szinkronszínészek által narrált mesék beindítják a kicsik fantáziáját, fejlesztik a megfigyelőkészséget, és többek között a hallás utáni szövegértés képességét is. A történetek dinamikusan változnak, ugyanazon a helyszínen legközelebb másik meserészlet szólal meg.
(x)
Hozzászólás zárolva.