Hogyan válasszunk és szereljünk be zuhanyfolyókát?
Egy újabb trend tört be a fürdőszobák világába, ami tulajdonképpen egy új korszakot is jelent. Ennek főszereplője a zuhanyfolyóka, amit kiválasztani nem túl egyszerű, de a telepítése is szakértelmet igényel.
Pár tipp és ötlet segítségével azonban könnyebben vághatunk bele egy ilyen kabin kialakításába. De vajon hogyan válasszuk ki a megfelelőt? Cikkünkből részletesen kitérünk erre a kérdésre!
A zuhanyfolyóka kiválasztása
A legfontosabb, hogy elsőre olyan változatot válasszunk ki, ami rendelkezik megfelelő vízáteresztő képességgel. A termékek egy része esetében garantált a 60 liter/perc, ennek köszönhetően pedig nem árasztjuk el az egész fürdőszobát, hiszen nem gyűlik össze a víz. Amennyiben azonban mégis kisebb méret mellett döntünk, érdemes a padlóburkolatból is kisebbett választani. A nagy lapoknál ugyanis a lejtést nehezebben lehet kialakítani, ráadásul a végeredmény sem lesz túl dizájnos.
A vásárlás során szempont továbbá, hogy a gyártmányt milyen hosszú garanciával tudjuk beszerezni. Ez mutatja meg a típusok minőségét, hiszen egyes gyártók akár 25 évet is vállalnak az egyes darabokra. Érdemes tehát a Mozaikkerámia prémium zuhanyfolyókái között válogatni.
Hogyan szereljük be a zuhanyfolyókát?
Ha sikerült eldönteni, hogy zuhanytálca nélküli megoldást szeretnénk a fürdőszobánkba, akkor rendkívül fontos, hogy legalább 1%-os lejtést biztosítsunk a folyóka számára. Csak így lehetséges, hogy a víz folyamatosan és egyenletesen távozzon a kabinból. Amennyiben ezt nem sikerül megvalósítani, előfordulhat, hogy a víz megáll a zuhanyban, ami aztán károsan érintheti a burkolatot.
A beszerelés során a folyókát a felső betonréteg és a burkolat előtt kell letenni. A lerakásánál azonban figyelni kell a szennyeződések elkerülésére, hiszen a törmelékek eltömíthetik a rendszert, ezzel eláztatva a fürdőszobát. Egy ilyen tévedés kijavítása hatalmas költséget jelenthet a későbbiekben, ráadásul rengeteg bosszúsággal is járhat. Ehhez ugyanis legtöbbször a padló bontására van szükség, ami nemcsak plusz munka, de plusz teher is a család számára.
A szerelési útmutatót tehát minden esetben lépésről lépésre követni kell, hogy elkerülhessünk minden későbbi gondot. Amennyiben mégis úgy döntesz, hogy szakmai segítséget kérsz, ne feledkezz el megfelelően utánanézni a szakember korábbi munkáinak. Sok esetben ugyanis sajnos sikerül kifogni olyan burkolót, aki a munkát nem körültekintően végzi el.
Milyen típusok közül válogathatunk?
A választékban a legkedveltebb fajták a keskeny, rozsdamentes acélból gyártott darabok. Ezekből létezik 500-700, illetve 800 milliméteres változat egyaránt. Ezek nagy előnye, hogy könnyen tisztíthatóak, ráadásul a zuhanyba való belépés is akadálymentesebb, mint a kabinok vagy kádak esetében. További érv mellettük, hogy egyes modellekre a gyártó 30 éves garanciát biztosít rájuk.
Hozzászólás zárolva.