Facebook hozzászólás
1 197

Minden, amit tudni akartál a japán királyi család mindennapjairól

A nemezetközi királyi családok származása, története sokak számára izgalmas téma. Köztük vannak a britek, a spanyolok vagy a dánok. De mi a helyzet a japán király család tagjaival kapcsolatban? Ismered a világ legrégebbi, folyamatosan öröklődő monarchiáját? Ha még nem, akkor itt az idő, ugyanis a japán királyi család mindennapjai sok érdekességet rejtenek.

A legtöbb királyi család sokat szerepel a hírekben, ám a japán királyi család ez alól kivételt képez. Míg a brit királyi család a nyilvánosság előtt éli az életét, a japán királyi család tagjai nem engedi ennyire közel magukhoz a sajtót, így keveset tudunk róluk. Bár a japán monarchia uralkodóját japán császári fejedelemnek nevezik, a címzett címe szerint mégis király, vagy fejedelem, esetleg herceg megszólításban is helyes. Hasonlóan a császárnővel, aki a császár, vagy király hitvese.

Íme egy lista, amiben végigvettük a legérdekesebb kérdéseket a japán király, királynő és hercegnő életéből.

Ki képviseli a japán monarchiát jelenleg?

A japán királyi családot széles körben Japán Császári Háznak vagy császári családnak nevezik. 2019 -től Naruhito a monarchia feje. Több hivatalos címmel rendelkezik, köztük Japán császára, Dharma császára, Yamato nagykirálya, Wa királya, de ő Japán helytartója és koronahercege is.

Ki Naruhito király?

Foto: Wikimedia (Készítette: 首相官邸 – http://www.kantei.go.jp/jp/98_abe/actions/201910/22sokuirei.html, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83287923)

Akihito császár és Emerita Michiko császárné legidősebb fia. 1960 -ban született a Tokiói Császári Házban, és azonnal a trón örököse lett. Jelenleg házas. Felesége az 57 éves Masako Owada. Amikor nem látja el királyi feladatait, Naruhito szívesen játszik brácsán. A tokiói olimpia és a paralimpiai játékok tiszteletbeli elnöke is volt 2021-ben. Jelenleg 61 éves, és 2019 óta van a trónon, a fenti kép a koronázásakor készült róla.

Ki Masako Owada?

Foto: Wikimedia (Készítette: TICAD7 Photographs – https://www.flickr.com/photos/ticad7/48648305952/, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81896426)

Masako Owada Japán császárnője és Naruhito császár hitvese. Yumiko Egashira és Hisashi Owada (vezető diplomata) legidősebb lánya. Tokióban született, a családja tizenéves korában az Egyesült Államokba költözött, így nagyon jól beszél angolul és természetesen japánul is, de emellett folyékonyan tud franciául is. Masako a Harvardi Egyetemen szerzett diplomát, ahol közgazdaságtant tanult.

Van gyeremeke a japán királyi családnak?

A császár és a császárné közös lánya, Aiko hercegnő (19 éves). A hercegnő két különböző névvel rendelkezik: személyes neve, Aiko, a hivatalos, Toshi. Aiko és Toshi hercegnőnek is nevezik, attól függően, hogy ki említi a királyi család leszármazottját. A 19 éves lány a Gakushuin Egyetemen tanul irodalmat és japán nyelvet 2020 óta.

Íme Aiko hercegnő, amint a Palotában kutyát sétáltat születésnapján.

Hol él a japán király család?

A Császári Palotában. A királyi rezidencia az Edo-kastély egykori területén található, amelyet legjobban egy nagy parkszerű telekként lehet leírni. A Tokió központjában található klasszikus erődszerű építményben a kert mellett árkok és magas kőfalak is vannak. Utóbbiak természetes a család védelmét szolgálják.

Mióta uralkodnak?

A japán királyi család híres a hagyományok követéséről. Valójában a Japán Császári Ház a világ legrégebbi folyamatos örökletes monarchiája. Ez azt jelenti, hogy egy család uralja a dinasztiát, amióta 660 -ban indult útjára. A japán császári ház, más néven a császári család magába foglalja a kiterjesztett császári családnak azokat a tagjait, akik hivatali vagy közügyeket látnak el. Japán jelenlegi alkotmánya szerint a császár „az állam és a nép egységének szimbóluma”. A császári család többi tagja ünnepi és szociális feladatokat lát el, de nincs szerepe a kormány ügyeiben. A császárként betöltött kötelességeket továbbadják a gyermekeiknek és további leszármazottaiknak. A császári ház a 125 uralkodót ismer el hivatalosan, kezdve a legendás Dzsinmu japán császárral (i. e. 660.) folytatva egészen a jelenlegi császárig, Naruhitóig.

Ki örökli a trónt Naruhito után?

A japán királyi családban évek óta nem született egyenes ágon fiú örökös, így ez nem annyira egyszerű folyamat. Aiko születésekor a konzervatívabb poltikusok is nyitottak voltak arra, hogy apja után Aiko vegye majd át a trónt, ám Naruhito öccsének Akisino hercegnek 2006-ban fia született. Hiszahito herceg így Naruhito, valamint apja után harmadik lett a trónöröklési sorban. Bár a Japánok nagy része Aiko hercegnőt szeretné a trónon látni, a 19 éves lány úgy tűnik sosem fogja valóra váltani ezt, mert a szigorú törvényeket nem fogják átírni. Ez nagy fájdalom a lány édesanyjának. Masakát megviselte ugyanis az, hogy hiába adott egészséges életet kislányának, Aiko sosem lesz a saját jogán örököse a trónnak. Bár Japánban nyolc császárnő is uralkodott, az ő utódaikat mindig az apai vérvonal tagjai közül választották ki, ezért néhány konzervatív tudós azzal érvel, hogy a női uralkodás csak ideiglenes, és hogy a hagyományos, csak férfiági utódlást fenn kell tartani a 21. században is.

Ezt is olvasd el:



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

KUL-TOUR

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!