Facebook hozzászólás
276

A kilábalás jellemezte a fővárosi albérletpiac 2021-es évét

Ezek a körzetek voltak az év legnagyobb nyertesei Budapesten.

2021 egyértelműen a kilábalás éve volt a budapesti albérletpiac szegmenseiben – derül ki a Rentingo.com éves összefoglaló elemzéséből.

A koronavírus-járvány újabb hullámai ellenére előbb stabilizálódott, majd az év második felében látványosan nőtt a forgalom a kiadó lakások piacán. Ezzel együtt a bérleti díjak decemberre elérték idei csúcsukat, és a bérlők fizetőképessége is erősödött. Volt olyan budai körzet, ahol közel 30 százalékot emelkedtek a bérleti díjak 12 hónap alatt.

Az albérletárak alakulása jelentős eltéréseket mutat még kerületeken belül is: egyes részeken 2020 után is tovább csökkentek a bérleti díjak, így például a VI. és VII. kerület Nagykörúton kívülre eső körzeteiben 7-8 százalékkal. A legolcsóbb körzetek továbbra is a XVII., a XXI. és a XXIII. kerületben találhatók, 2000 Ft/m2 körül átlagos bérleti díjjal. Az erősödő albérletpiaci aktivitásra és optimista piaci hangulatra példaként néhány év végi leget is hozott a Rentingo.com saját albérletkereső platformjáról.

Visszatekintve az elmúlt egy évre elmondható, hogy a budapesti albérletpiac nemcsak a kilábalás jeleit mutatta, hanem gyakorlatilag függetlenné tudott válni a koronavírus-járvány újabb hullámaitól. Ennek bizonyítéka, hogy egy év leforgása alatt a lakásbérlés szempontjából Budapest legdrágább körzetének számító Budai Várnegyedben 20 százalékkal nőttek a bérleti díjak.

Jelenleg 4493 Ft/m2 átlagos bérleti díjjal számolhatunk – mutat rá éves albérletpiaci elemzésében Rentingo.com közösségi albérletkereső platform. Hasonló 22 százalékos bérletidíj-növekedést könyvelhet el az V. kerület Bazilika és Lánchíd közötti területe, ahol év végén már átlagosan 4334 Ft/m2 bérleti díjat kértek a bérbeadók.

A 2021-es év legnagyobb nyertesei az albérletpiacon a bel budai területrészek voltak:
  • a Tabán környékén,
  • a Kissvábhegyen
  • és a Rózsadombon
is közel 30 százalékkal emelkedtek egy év alatt a bérleti díjak.

Az általános bérletidíj-emelkedés ellenére találni a fővárosban olyan részt, ahol 2020 után még idén is csökkentek az albérletárak. Ilyen körzetek a XVI. kerület árpádföldi része és a XVIII. kerület külső része, ahol a tavalyi visszaesést idén újabb 10 százalékos bérletidíj-csökkenés követte. A főváros egyes belső részein is tapasztalható volt hasonló áresés. A VI. és a VII. kerületeknek a Nagykörúton kívüli oldalán 7-8 százalékkal kellett kevesebb bérleti díjat fizetni tavalyhoz képest.

Legolcsóbban továbbra is a XVII., a XXI. és a XXIII. kerületnek a városszéli részein lehet lakást bérelni, átlagosan 2000 Ft/m2 körüli áron. Ennek kapcsán a Rentingo.com arra is felhívja a figyelmet, hogy Budapest albérletpiaci szempontból erősen heterogén terület. A kiadó lakásoknál ma már nem elég kerületekben gondolkodni, hanem sokkal jobban kell differenciálni, hiszen akár 50 százalékot meghaladó különbségek is lehetnek egy-egy kerületen belül. Ezért elsősorban olyan interaktív albérletkereső térképen érdemes tájékozódni, mint az alberletkalkulator.hu, amely minden eddiginél részletesebb területi bontásban, irányítószám szerint vitte térképre a bérleti díjakat, és mutatja, hogy egy adott területen mekkora az átlagos bérlakás.

Így alakultak az árak 2021-ben az albérletpiac egyes kerületeiben (Foto: Rentingo)

Az év folyamán erősödő albérletpiac aktivitásra és a javuló piaci hangulatra jellemző, hogy a Rentingo.com saját albérletkereső platformján is legek születtek. Több mint tízezres megtekintéssel bírt a legnépszerűbb hirdetés. A legidősebb bérbeadó 91 éves volt, aki online keresett megbízható bérlőt családi házuk felső részére. A legdrágábban pedig egy télikertet is magában foglaló rózsadombi ingatlant vettek ki 550 ezer forintos havi bérleti díjért.

Ezt is olvasd el:

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!