Facebook hozzászólás
254

Gyerekek mellé: 4 tipp, hogy ne a fal bánja a játékot

,,A csend mindig gyanús” – ezt minden szülő tudja. Márpedig az alkotás általában csendben zajlik, még a gyerekeknél is. Bizonyára sok szülő rémálma valóra vált már, amikor egy-egy nagyobb csendet csak a zsírkréta sercegése törte meg a gyerekszoba falán. Hogyan előzhetnénk meg az ilyen ,,művészi károkozásokat”? Mutatjuk!

Miért védjük a falainkat?

Otthonunk tartópillérei, a falak számtalan nehézségnek vannak kitéve a nap során: nekik ütődik a kilincs, beléjük ütközik a szennyeskosár, költözésnél összekarcolhatjuk a bútorral, kiszívhatja színüket a nap, a kisgyerekek pedig összetapicskolhatják. Nyilvánvalóan ez nem ront a minőségén, esztétikai értékén viszont annál inkább: senki nem szeret csíkos, maszatos falakkal borított otthonban élni.

Ugyan balesetek a legnagyobb elővigyázatosság mellett is előfordulnak, elsősorban a mi feladatunk odafigyelni, hogy minél kevesebb kárt okozzunk bennük. Olykor, egy-egy beázás esetén vagy nedvesség hatására azonban szerkezeti problémák is adódhatnak, amelyeket határozottan ajánlott elkerülni, mivel pénztárcánk fogja őket bánni.

A falak állapota gyermekünk egészsége miatt is fontos: ha repedések vagy mozgó darabok vannak benne, szemünk fénye könnyedén lenyelheti azokat – úgyhogy már csak emiatt is ügyelnünk kell falainkra!

4 tipp, hogy ne a fal legyen a játék vesztese

Minden gyereknek van olyan korszaka, amikor ,,falra rajzolhatnéka” van. Ennek több oka lehet: nagyban szeretné látni azt, amit papíron csak kicsiben nézhet meg, festőset játszik vagy éppen utánozza az óvó nénit, aki mesefigurákat fest az óvoda falára.

Szerencsére gyermekünk nevelésén túl vannak más praktikák is a fal védelmére. Használatuk kiváló arra, hogy megelőzzük a bajt – vagy, mégha minden igyekezetünk ellenére meg is történt, könnyedén orvosolhatjuk az alábbi trükkökkel!

1.    Legyen lemosható!

Ugyan régebben űrtechnikának tűnt, ma már több olyan festék is rendelkezésünkre áll, amit lemoshatunk. Erre a célra kiváló lehet a latex falfesték, mert nemcsak mosható, hanem makacsabb foltok esetén dörzsölhető is. Ilyenkor érdemes meleg vagy enyhén szappanos vizet felvinni a felületre, és úgy takarítani, ahogy egy bútorral tennénk. A latex falfesték használata ellenére ne biztassuk gyermekünket, hogy a falfestésben találja meg önmagát!

2.    Adjunk neki keretet!

Művészlelkű gyermekek esetén a táblafesték kiváló társ lehet a bajban, ha egy tetszőleges falfelületet táblafestékkel kenünk le, és ácsolunk köré egy keretet. Így olyan lesz, mint az iskolai tábla, és gyermekünk tudni fogja, hogy nem rajzolhat a falra – kivéve a direkt neki szánt részre. Ha ódzkodunk a táblafesték használatától, kereshetünk direkt erre a célra gyártott tapétát is; ha pedig olcsóbb megoldásban gondolkodunk, akkor egy nagyobb méretű papír falra ragasztásával is megadhatjuk gyermekünknek a kívánt szórakozást. Ilyen esetben jobban járunk, ha a papírréteg mögé kartont helyezünk, hogy az odanyomott ceruza, filc vagy kréta még véletlenül se ártson a falnak.

3.    Lehet, hogy a szín a baj?

Sokszor a falfirkának olyan egyszerű oka van, amire nem is gondolnánk: a kicsinek nem tetszik a fal színe. Ilyenkor ha a költségvetésbe belefér egy festés, meg lehet beszélni, sőt együtt kiválasztani a színt, amiben gyermekünk jól érzi magát. Ha biztosra akarunk menni, ilyen esetekben is választhatjuk a latex falfesték valamely árnyalatát – így, ha bármilyen baleset történik, akár rajz, akár málnaszörp formájában, akkor sincs baj.

4.    Pont ilyet szeretne?

Az is megoldás lehet, hogy előre megmintázzuk a falat. Ez egy kedves, mesefigurás tapétával vagy falmatricával is működhet, de akár az egész család is részt vehet a gyerekszoba kidekorálásában. Ha megvan az alapszín, mártogassunk kör alakú szivacsot a különböző színekbe, és ezzel pontozzuk, pöttyözzük végig a szobát!

Hogyan tegyük gyerekbiztossá a lakást?

Tegyünk róla, hogy a bútorok stabilak legyenek. Ez rendkívül fontos, hogy akár önmaguktól, akár a falhoz való gyenge rögzítéstől nehogy magára döntse gyermekünk a szekrényt vagy egyéb bútort.

Ugyanilyen fontos a tükrök és képek stabilitása is. Mindig tartsuk távol a kicsiket a számukra tilos zónáktól; ha kell, zárjuk kulcsra az ajtót, vagy használjunk babarácsot!

Gondoskodjunk arról is, hogy az ablakok is gyerekbiztosak legyenek, nehogy a lurkónak világot látni támadjon kedve. Így valóban gyerekbarát otthont alakíthatunk ki, amelyet felkészítettünk a kicsik által nyújtott kihívásokra.

Otthonunk értünk van, egy kisgyermek esetén azonban az egyébként biztonságosnak vélt lakás is számtalan veszélyt rejteget. Vértezzük fel a berendezési tárgyainkat és a falakat egyaránt, hogy egyik se lássa kárát az új családtag érkezésének!



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

GASZTRO

Egyéb

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!