Nem csak a gyermekeket érintheti a gerincferdülés
A gerincferdülés műtét nélküli kezelése lehet a Schroth-terápia.
A gerincferdülés nem csak a gyerekek problémája. Ugyanúgy szenvedhet ebben a betegségben gyermek, fiatal és idősebb felnőtt is. Nem csupán a mai kor egyik problémája, az ülő életmód válthatja ki ezt a betegséget, hiszen a gyermekkori gerincferdülés egyik oka a hirtelen növekedés, illetve a terhesség is oka lehet a gerincferdülésnek.
A gerincferdülést műtét nélkül is lehetséges korrigálni, mégpedig a Schroth-terápiával. Ez a terápiás módszer egyénre szabott gyakorlatokat alkalmaz, hogy az elferdült gerincet minél természetesebb helyzetbe hozza. A Schroth-terápia során alkalmazott gyakorlatok célja a gerinc elforgatása, meghosszabbítása és annak stabilizálása, mindez pedig háromdimenziós síkban történik.
A Schroth-terápia alkalmazható enyhe és súlyosabb gerincferdülés esetén is, illetve ezt a kezelési módszert bármilyen korosztály igénybe veheti, legyen szó egy gyermekről, egy kamaszról vagy egy idősebb személyről.
A gerincferdülés súlyossága határozza meg a kezelési tervet és az összeállított gyakorlatok milyenségét, de az elmondható, hogy az ízületstatikai gyógytorna és annak elsajátítása, illetve az otthoni, rendszeres alkalmazása, minden korosztály számára sok-sok előnnyel bír. A Schroth-terápia gyakorlatainak elsajátításában képzett szakemberek, gyógytornászok segítenek. Budapest II. kerületében a Súlypont Ízületklinika szakképezett munkatársai segítik a pácienseket a speciális gyakorlatokkal. Mivel a bordák is érintettek a gerincferdülés problémájában, így a gyógytornászok az úgynevezett forgató légzés megtanulását is segítik a páciensek számára. Magának a terápiának az időtartama változó lehet, hiszen mindig az aktuális betegség határozza meg, hogy mennyi idő szükséges a speciális gyakorlatok megtanulásához, amelyet minden betegnek otthon is alkalmaznia szükséges, hiszen csakis ebben az esetben várható javulás az állapotukban.
A terápia során mindig olyan gyakorlatokat tanítanak meg a páciensekkel, amely a beteg egyéni gerincgörbületéhez igazodik. A gyakorlatok változatosak és színesek, melyeket ülve, állva és fekvő pozícióban is el lehet végezni. A páciensek egy idő után már önállóan is tudnak majd tornázni és lelkesen is teszik azt, hiszen jelentős változásokat észlelnek az állapotukban. A betegeknek ugyanis sokkal jobb lesz a testtartásuk, így a fájdalom is jelentősen enyhül. A terápia hatására sokkal könnyebbé válik a légzésük és sokkal, több információval rendelkeznek a saját anatómiájukkal kapcsolatban, így sokkal tudatosabban fognak a jövőben ülni, mozogni és korrigálni is tudják a mozgásukat, hogy a jövőben ne a gerincferdülés határozza meg az életüket.
Hozzászólás zárolva.