Focistadion méretű aszteroida száguld el a Föld mellett
Szerencsére elkerüli a Földet, de azért a potenciális veszélyt jelentő aszteroidák közé sorolják a csillagászok.
Egy foicstadion méretű aszteroida tart a Föld felé – adta hírül az Időkép.
Magyar idő szerint vasárnap az esti órákban egy méretes aszteroida száguld el a Föld mellett, melynek sebessége nagyjából 29 500 km/h. A 2008 TZ3 nevet viselő objektum az Apollo-család tagja. Mérete nagyjából 219 és 490 méter közé tehető.
Mikor a bolygónkhoz legközelebb lesz, akkor a Föld és az aszteroida közötti távolság közel 5,7 millió kilométernek felel majd meg, így szerencsére nem jelent veszélyt. Ez hétköznapi szemmel nagy távolságnak tekinthető, de csillagászati szemmel nem nagy távolság, így a potenciálisan veszélyes aszteroidák közé sorolják a csillagászok, és emellett a Föld pályáját is keresztezi.
De mi az az aszteroida?
Egykisbolygó vagy aszteroida a törpebolygónál kisebb, szabálytalan alakú, szilárd anyagú égitest, mely egy csillag körül kering. A legtöbb kisbolygó feltehetően a protoplanetáris korongból származik, melyek nem álltak össze bolygóvá a csillagrendszer kialakulásakor. Néhányuk saját holddal is rendelkezik. A mi Naprendszerünkben a kisbolygók többsége a kisbolygóövben található; ellipszis alakú pályán keringenek a Nap körül, a Mars és a Jupiter pályája között, illetve a Kuiper–övben, azaz a Pluto környékén helyezkednek el.
Tudtad?
Az első kisbolygót, a Cerest 1801. január 1-jén fedezte fel Giuseppe Piazzi. Az aszteroidák azonosításához több napnyi megfigyelés szükséges. Ez idő alatt minden éjszaka lejegyzik a csillagok helyzetét. A képeken elmozduló fénypontot aszteroidaként azonosítják.
Forrás: Időkép és Spacereference.org
Ezt is olvasd el:
- Utazás a vörös bolygó felé
- A gondolat ereje meggyógyíthat! Tanuld meg a technikát, ami neked is segít, ha beteg vagy
Hozzászólás zárolva.