Facebook hozzászólás
122

4 újévi fogadalom, avagy tippek, hogy kiegyensúlyozottan induljon az év

Ha újévi fogadalmakról van szó, elsőre szinte senkinek nem a munkája jut az eszébe. Ahhoz azonban, hogy kiegyensúlyozottak tudjunk maradni, jó, ha az újévi fogadalmak közé bekerül néhány olyan terv, amely segít összeegyeztetni a munkát és a magánéletet.

Neked mi jut eszedbe az újévi fogadalom szóról?

Ha újévi fogadalmakról beszélünk, szinte senkinek nem a munkahelye jut eszébe. Megfogadni általában azt szoktuk, hogy az új évben lefogyunk néhány kilót, elmegyünk valahová, ahová mindig is vágytunk, több időt töltünk a szeretteinkkel. Ezek mind fontos és hasznos tervek, de mi van a munkánkkal, amely egy meghatározó része az életünknek? Hogyan legyünk elégedettek és teljesítsünk jól úgy, hogy közben nem terheljük túl magunkat? Erre hoz most néhány tippet Végh József, a K&H HR vezetője.

Készítsünk éves tervet

Gondoljuk át, mit szeretnénk elérni, hogyan fejlődhetünk, hogyan teremtjük meg a munka-magánélet egyensúlyát, mit várunk el a munkánktól, a beosztottjainktól/felettesünktől, és mindezt beszéljük is át velük. Így lesz egy tiszta képünk arról, hogy honnan hová tartunk, és mindezt hogyan érjük el úgy, hogy nem vállaljuk túl magunkat.

Újévi fogadalom
Újévi fogadalom: lehet okosan csinálni

Tanuljunk meg „jól bánni” az időnkkel

Fordítsunk időt a projektmenedzsment fejlesztésére, aminek akkor látjuk majd a legnagyobb hasznát, amikor sok a határidős teendőnk. Ilyenkor különösen fontos, hogy átgondoljuk, listázzuk, majd pedig rangsoroljuk is feladatainkat aszerint, hogy nagyon sürgős, sürgős, illetve kevésbé sürgős teendőkről van szó – ezt pedig egyeztessük le a felettesünkkel is. Így nem kell munkaidő után is dolgoznunk, könnyebben átlátjuk a dolgokat, és minimalizáljuk annak a lehetőségét, hogy kicsúszunk a határidőből.

Használjuk ki a szabadidőnket

A munkaidő lejártával kapcsoljunk át szabadidő-üzemmódra, vezessük le a stresszt mozgással, vagy épp töltődjünk fel egy moziban.  Az új év jó alkalom lehet egy új képesség elsajátítására is, legyen ez egy nyelv, egy tánc, sportág kipróbálása vagy épp a főzőtudományunk elmélyítése. Ez olyan sikerélményt is jelenthet, amely növeli a magabiztosságunkat, és így nagyobb lelkesedéssel vágunk bele munkahelyi feladatainkba is.

 Nyáron 2 hetet pihenjünk

Szünet nélkül dolgozni egész évben nemcsak a mentális egészségünket befolyásolja, de bizony a teljesítményünkre is hatással van. Ha jót akarunk magunknak, már most megfogadjuk, hogy nyáron két egész hetet kiveszünk egyszerre.

Fontos, hogy ilyenkor tényleg ne foglalkozzunk munkával! A lelki és a fizikai egészségünk szempontjából is meghatározó, hogy elég időt szánjunk a lazításra. Kipihenten és feltöltődve a munka is sokkal hatékonyabban, gördülékenyebben fog menni. Éppen ezért mi arra biztatjuk a kollégákat, hogy nyáron két hétre mindenképpen menjenek el pihenni

– hangsúlyozta Végh József.

A nyári szabadság mellett az is fontos, hogy hétvégente válasszunk olyan tevékenységet, ami valóban kikapcsol: látogassuk meg a rég nem látott rokonokat vagy próbáljunk ki egy új receptet. Emellett igyekezzünk úgy elosztani az egész éves szabadságunkat, hogy 2-3 havonta legyen egy hosszú hétvégénk, így elkerülhetjük a kiégést.

Ezt is olvasd el:



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!