Szét kell-e szerelni, vagy téliesíthető-e a medence?
Az energia- és nyersanyagárak – sajnos – általában nem lefelé mozognak. Emiatt is fontos, hogy mennyire gazdaságosan tudjuk ezeket az erőforrásokat használni, illetve mennyire tudunk a leghatékonyabban saját lehetőségeinkkel élni.
A kerti medencét használók nagy dilemma előtt állnak a pancsolási időszak végén. Adódik a kérdés, hogyan lehet a kellemes, meleg napokon olyan sok örömöt adó medencetestet felkészíteni a télre? Szét kell-e szerelni azt és pihentetni a következő szezonig, vagy esetleg kint maradhat valamennyi vízzel a fagyos időszakban is a kertben?
A medence típusának jelentősége
Többféle medencetípust találhatsz a szakkereskedésekben. A medence és medencekiegészítő specialista, a Medence Óriás családi medence választéka imponáló, nagyon sokféle típusú modell áll az érdeklődők rendelkezésére a klasszikus felfújható puha falú vagy fém tartószerkezetes medencétől egészen a fémpalástos, vagy más néven merev falú medencékig.
Az első típusba tartozó medencék esetében csak a medence vázát és a tartószerkezetet gyártják fémből, maga a medence oldalfal igazából puha, bár rettenetesen strapabíró anyagból készül. Ezzel szemben a második, azaz a merev falú vagy fémpalástos medencék oldalfala kívül galvanizált acélpalást, belül pedig speciális medencefólia bevonattal megerősített. Léteznek már olyan modellek is, amelyeket még a földbe is bele lehet süllyeszteni. Ezeket kint hagyhatod a kertedben akár a zimankóban is.
Kalkulálj a medencevásárlás előtt
Tehát alapvetően a medence típusa határozza meg azt, hogy kint lehet-e hagyni azt a medencevízzel feltöltve a kertben a fagyos napokon, vagy csak szétszerelve telelhet-e át fagymentes és száraz helyen tavaszig. Ugyan a klasszikus felfújható puha falú vagy fém tartószerkezetes medencék ára általában sokkal kedvezőbb, mint a merev falú, azaz fémpalástos medencéké, de ha azt vesszük, hogy ezekből a felfújható modellekből minden egyes esztendőben ki kell önteni a vizet, akkor már erősen árnyalódik a kép. Soha nem lehet előre megjósolni, hogy mennyire lesz az adott tél kemény, így a mi klímánkon nem érdemes kockáztatni. A medencében lévő vizet le kell ereszteni és a medencét szét kell szerelni.
Miután minden száraz, a felfújható medencetestet, a merevítőelemeket és a gépészeti tartozékokat száraz és mindenképpen fagymentes helyen kell átteleltetni. Csak a kellemesen langyos tavaszi napokon lehet ismét felállítani ezeket a kertben és vízzel feltölteni.
Hosszú éveken át
Ezzel szemben a merev falú vagy fémpalástos medencéket nagyon hosszú használatra tervezték. Igaz az áruk is magasabb, de ez hosszú távon gyorsan megtérül, ha a medence téliesítésének költségeit is belekalkulálod. Hiszen a víz nagy részét nem kell belőle kiönteni, az előírt téliesítési lépéseket betartva az felhasználható lesz a következő pancsolási időszakban is.
Hozzászólás zárolva.