Fizikoterápiával az izomcsomók ellen
Testünk sokféleképpen próbálja meg tudomásunkra hozni, ha nem megfelelő az életvitelünk. Ebbe beletartozik a mozgásszegény életmód, a helytelen testtartás, a monoton munkavégzés és az ezekből fakadó következmények. Sajnos a lakosság javarésze ülő munkát végez, ráadásul ez együtt jár a képernyő előtti gubbasztással, ami nem tesz jót gerincünk egészségének. Ha ez még nem lenne elég, a modern technológia magával hozta a telefonozást is, amely a nyak rosszul berögzült tartásához vezethet. A testünk által küldött jelzéseket fontos lenne észrevenni és megvizsgálni, valamint elgondolkodni azon, mit akar nekünk üzenni az adott tünet. Legyen szó nyaki vagy háti fájdalmakról, de izomcsomók ellen is sikeresen felléphetünk különböző kezelési módokkal.
Az izomcsomók tünetei és kialakulásának okai
Akkor gyanakodhatunk izomcsomó problémára, ha kitapinthatjuk a letapadt izomcsomót, esetleg a fájdalmas izom területe meleg, illetve nyomásra érzékeny. A panasz helyén duzzanat is keletkezhet. Kialakulásának egyik oka a monoton munkavégzés, melynek során ugyanazokat a mozdulatsorokat ismételjük. Egy másik kiváltó indok lehet a túlságosan intenzív sportolás. Akármennyire is hozzá van szokva a testünk a tartós igénybevételhez, fontos, hogy néha időt hagyjunk magunknak az izmok regenerálódására. Az szintén nem elfelejtendő, hogy ajánlatos minden edzés után nyújtást végezni, hiszen ezzel csökkenthetjük az ilyen jellegű sérülések esélyét.
A stressz mint örök probléma
Nem győzzük eleget hangoztatni, hogy a tartós stressz képes megbetegíteni a testet. Így van ez az izomcsomók kialakulásával is. Ha valaki folyamatos stressznek van kitéve, izmai sokkal jobban befeszülnek, így hajlamosabbak a sérülésre, a húzódásra mind a nyaki, mind a háti részen. A stressz csökkentése minden tekintetben egy kihívás és egy feladat mindenkinek, mivel egyéb egészségügyi területen is gondot okozhat. Fontos lenne, hogy mindenkinek legyen lehetősége a kikapcsolódásra, valamint tudja, hogyan tudná a stresszt csökkenteni az életében, merthogy száműzni természetesen nem lehet. Ennek egyik remek módja a meditáció.
Mi a megoldás?
A letapadt izomcsomók nagy fájdalommal járhatnak, ezért érthető, hogy az ember mihamarabb szabadulni próbál tőle. Több kezelési mód közül lehet választani. A letapadt izomcsomók esetében ajánlott a masszázs, a gyógytorna és a manuálterápia. A fizikoterápia szintén arra hivatott, hogy az ízületi és izomfájdalmakat sikeresen csökkentse. A felsorolt kezelések egyik óriási előnye, hogy természetes, gyógyszermentes gyógyításról van szó. A fizikoterápia keretein belül mesterséges energiákat felhasználó gépek segítségével érnek el kiváló eredményeket, illetve a terápia tartama ezek által szintén lerövidíthető. Mellékhatása nincs, ugyanakkor nem minden esetben alkalmazható, ezért mindenképpen érdemes szakemberhez fordulni, aki alapos felmérés és egy konzultáció alapján összeállít egy személyre szabott kezelési tervet. Egy-egy alkalom mindössze 15-20 percet vesz igénybe, s rögtön pozitív változásokat eredményezhet.
Hozzászólás zárolva.