Tippek az építőiparban való álláskereséshez
Akár az első építőipari munkánk után kutatunk, akár van már állásunk, de szeretnénk váltani, létezik néhány hatékony módszer arra, hogy megtaláljuk azt az állást, ami lehetővé teszi, hogy tovább haladjunk a karrierünk következő lépése felé.
Használjuk az álláskereső portálokat!
A https://szombathelyallas.hu/allasok/epitoipar-epiteszet és az egyéb hasonló aloldalak hihetetlenül hasznosak lehetnek a keresében, mivel a pozíciók igazán széles skáláját hirdetik rajtuk a cégek.
Ha ezeken nem sikerül megtalálni a számunkra megfelelő pozíciót, akkor érdemes lehet a hirdető cégek webhelyeit közvetlenül is megtekinteni. Előfordulhat ugyanis, hogy az állásportálokon még nem tették közzé az aktuális álláshirdetéseket, de a karrieroldalukon már láthatóak.
Abban az esetben pedig, ha a karrieroldalon sem találtunk semmit, akkor érdemes a feltüntetett elérhetőségeken is érdeklődni. Ha nem vesznek fel senkit, akkor legalább konstatálhatjuk, hogy a cél érdekében mindent megpróbáltunk.
Építsük ki a kapcsolati rendszerünket!
A professzionális kapcsolatok kiépítése a gyakorlati képzéseken, a helyi építési munkaterületeken történő bejárás során vagy az egyes szemináriumokon nagyszerű módját jelenti annak, hogy sikeresen találhassunk magunknak egy állást az építőiparban. Még akkor is, ha nem feltétlenül rendelkezünk sok tapasztalattal. Arról nem is beszélve, hogy a hasonló gondolkodású emberektől rengeteget tanulhatunk magáról a szektorról is.
Frissítsük az önéletrajzunkat!
Az álláskeresés során – bármelyik iparágról is legyen szó – az egyik legfontosabb lépés az önéletrajz frissítése, hogy a munkaadók a legrelevánsabb tapasztalatainkat és készségeinket láthassák.
Abban az esetben pedig, ha az előbbivel nem igazán rendelkezünk, akkor érdemes inkább a készségekre koncentrálni, és kiemelni közülük azokat, amelyeket a munkaadók leginkább keresnek. Megemlíthetjük például, hogy milyen eredményeket értünk el a gyakorlati oktatás során az iskolában, és kihangsúlyozhatjuk az olyan készségeinket, mint a pontosság, a rugalmasság és a másokkal való együttműködés képessége. Az építőiparban ugyanis ezek a legfontosabb tulajdonságok.
Mutassuk be megfelelően a tapasztalatainkat!
A potenciális munkáltatók számára csak úgy tudjuk nyilvánvalóvá tenni, hogy a munkánkkal hogyan tudunk hozzájárul a szervezet működéséhez, ha az eddig szerzett tapasztalatainkat konkrét adatokkal reprezentáljuk számukra az önéletrajzban és a kísérőlevélben. Továbbá mellékelhetjük még a korábbi munkaadók ajánlásait vagy az eddigi projektjeink esettanulmányait.
Bármelyiket is választjuk fontos, hogy ezt úgy tegyük, hogy közben kitűnjünk a többi jelölt közül. Ezért mielőtt bármit is papírra vetnénk, gondoljuk át alaposan, hogy mit hozhatunk az adott szerepkörbe, és hogy a készségeink, illetve a tapasztalataink miért tesznek minket tökéletes jelöltté erre a pozícióra.
Hozzászólás zárolva.