Facebook hozzászólás
145

A robotfűnyíró telepítésének legfontosabb tudnivalói

Talán mindenki egyetért velünk, ha azt mondjuk, hogy manapság a legfontosabb érték az idő, amiből ritkán rendelkezünk elegendő mennyiséggel. Nem véletlen, hogy egyre több olyan eszköz kapható, amely megkönnyíti a mindennapjainkat, ezáltal a házi és a kerti munkák hatékonyabban és gyorsabban elvégezhetők.

Ott vannak a takarító robotok, a robotporszívók, ablaktörlő robotok, medencetisztító robotok, de ne feledkezzünk meg a robotfűnyírókról sem, amelyek nélkül hetente órákat tölthetnénk a gyep ápolásával. 

Már csak az a kérdés, hogy mit kell tudni egy ilyen eszközről és hogyan lehet telepíteni. Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre válaszolunk.

Automatizált fűnyírás

A Robotzona robotfűnyírók telepítésében szakértő, hiszen minden féle típusú robotfűnyírót telepít, legyen az Gardena, Husqvarna, AL-Ko, Segway Navimow, Techline, Landroid, Boss, LandScapes…stb, bármi, amit az ügyfél megvásárol. Érdemes beruháznunk egy praktikus berendezésre, hiszen rengeteg időnk szabadul fel, amit aztán a családdal és a barátokkal tölthetünk el. Sőt, amíg ez a hasznos kis eszköz nyírja a füvet helyettünk, mi nyugodtan grillezhetünk és beszélgethetünk a barátokkal, vagy más hobbinknak szentelhetjük az így keletkezett szabadidőt . A robotfűnyíró automatikusan tenni fogja a dolgát nélkülünk is. Ehhez azonban arra van szükség, hogy már a kert tervezése során átgondoljuk a robotfűnyíró telepítésének lehetőségét. Ahhoz ugyanis, hogy tökéletesen működjön, azaz hogy mindenhová eljuthasson a robot, hogy minden fűszálat képes legyen gond nélkül levágni, gondos tervezésre lesz szükség. 

Ugyanakkor ez közel sem jelenti azt, hogy egy már korábban kialakított kertbe ne lehetne minden nehézség nélkül új robotfűnyírót telepíteni. Lehet, hogy sok munkánk lesz, hogy a kertet a robotnak megfelelőre alakítsuk, de a szakértő ebben is tud segíteni. Persze sokkal jobb ha a tulajdonos már a kerttervezés elején eldönti, hogy a fejlesztést miként gondolja megvalósítani. Ebben az esetben a javaslat az, hogy még a kezdetekkor szerezzünk szakmai segítséget, olyan szakembertől, aki részletesen elmagyarázza, milyen ötletes megoldásokat alkalmazzunk a kertünkbe illetve milyen kapacitású robotfűnyírót érdemes vásárolni, majd később telepíteni.

Mit érdemes tudni a folyamatról?

Mindenekelőtt a megfelelő dokkolási helyet kell kiválasztani. A töltőállomás elhelyezése ugyanis kulcsfontosságú, hiszen lényeges, hogy a berendezés minden esetben hazataláljon, képes legyen automatikusan töltésre állni a kert bármely pontjáról. 

A következő lépés a határolóhuzal lefektetése. A telepítés során fontos, hogy pontosak legyünk, hiszen a fűnyíró az körbekerített  munkaterületen belül fog kaszálni. Ha hibásan tesszük le a kábelt előfordulhat, hogy később szegélynyíróznunk kell, mert a robot nem fogja levágni az utolsó fűszálat.  A Gardena és Husqvarna típusoknál egy plusz úgynevezett  vezetőszálat is  ki kell helyezni, ami mentén a robot haza fog találni. A többi típusnál, a robotfűnyíró a határoló vezetéket követve fog dokkolni. Minden robot úgy van programozva, hogy mindig más nyomvonalon haladjon, így nem keletkezik kitaposott “ösvény”, vagyis mindig egységes, homogén  gyepfelületünk lesz. A vezetéket lefektetése történhet kézzel, leszúró tüskék használatával, de a robotzona.hu szakemberei gépi telepítést vállalnak. Így a kábelek a föld alá kerülnek. Szakadás álló kábelt használnak, így csökkentik minimálisra a hurok jel megszűnését azaz a vezeték szakadását. A legújabb gépek, már vezeték nélkül is tudnak dolgozni, ilyen robotfűnyíró például a Husqvarna NERA jelzésű vagy a Navimow Segway típusú robotfűnyírók.

Ha ilyen típusú robotot szeretne vásárolni, akkor a robotzona szakembere megvizsgálja a GPS/GNSS antenna telepítésének lehetőségét és segít a felmérésben a kert feltérképezésben.

Mire ügyeljünk a programozással kapcsolatban?

Minden robotfűnyíró más-más szoftvert használ, mégis működésük hasonló. Választhatunk nyírást támogató beállítás és heti ütemezés között. A különböző program beállítások átfedése okozhat néha hibát, ezért a tudatos működtetés a legfontosabb.  Olvassuk el a használati útmutatót, de ha a robotzonára bízzuk a beállítást, akkor az ingyenes alapbeállításokat szakértő fogja elvégezni, ami után később a használat során csak finomhangolni kell majd. Ingyenes működési alapoktatást is kapunk és további 12 hónapig kísérik figyelemmel a robot működését.

Mindenképpen fordítsunk figyelmet a karbantartásra és a téliesítésre, melyre hasznos tippeket talál a robotzona.hu blog bejegyzéseiben. 

Miért fontos, hogy garázst is vegyünk?

Sokan azt gondolják, hogy felesleges kiegészítőket nem vásárolnak, mert drága és maguk is tudnak ilyet olcsón beszerezni, vagy csinálni, csináltatni. Nos, bárhogyan is döntenek, a garázsoknak két funkciójuk van. Először is véd az eső ellen és az öntöző rendszerünk víz sugarai ellen. Ettől fontosabb mégis a nap elleni védelem. Nemcsak az UV sugárzás ellen véd, hanem a túlmelegedés elleni is. Amikor a robot közel 1 órát áll a töltőállomáson, a napsütés felforrósíthatja a gépet 60C hőmérséklet fölé. Minden robotfűnyíróban van túlmelegedés védelem. Abban az esetben, ha tehát a robot felmelegszik a kritikus hőmérséklet fölé, a rendszer letiltja a kaszálást és megszakítja a töltést mindaddig, amíg az vissza nem hül 60C alá. Vegyük tehát komolyan az árnyékolást, mert ezzel csak nyerhetünk!

További ötletekért, hasznos tanácsokért kérje ki robotfűnyíró telepítője szakmai tanácsát, Gardena robotfűnyírókért pedig keresse fel a robotzona online boltját.

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!