A nőknek számos terepen kell helytállni
Egy felnőtt nő élete számos szerepből tevődik össze. Pláne akkor, ha még gyereket is nevel. Ezek között a szerepek között meglehetősen nehéz egyensúlyozni és mindegyiknek megfelelni.
Nem elég, hogy a munkában, otthon, anyaként és feleségként is meg kell állni az embernek a helyét, számos helyszínen még különféle konfliktusokba is keveredhetünk. Ez gyakran történik meg például a játszótereken is. Az alábbiakban hozunk néhány tippet, amelyek segítségével kezelhetjük az itt fellépő összezörrenéseket!
A közösségi terek jelentősége vitathatatlan
A játszótér az önfeledt játék, kikapcsolódás és mozgás helyszíne a gyerekek számára. Legalább olyan fontos a kicsik életében, mint a Mesevarázs.hu által kínált ágyeműhuzat, amely kedvenc mesehőseiket ábrázolja.
A játszótér amellett, hogy alkalmas a játékra, szocializációs helyszín is, ahol a gyerekek átélhetik és megtapasztalhatják az együttműködés, a kommunikáció és az érdekérvényesítés kihívásait. Ugyanakkor a közös játék gyakran okoz feszültséget, konfliktust. Ilyenkor pedig a szülők szerepe kulcsfontosságú, hiszen egyáltalán nem mindegy, hogyan reagálnak.
Ha a gyermekünket bántják
Sokszor előfordulhat, hogy egy másik szülő rászól a gyermekünkre, mert szerinte helytelenül viselkedik. Ilyenkor fontos, hogy ne reagáljunk azonnal dühvel vagy védekezéssel. Érdemes nyugodtan megköszönni a visszajelzést, majd saját magunk irányítani a gyermek viselkedését. A nyugodt fellépés jó mintát mutat gyermekünknek arra, hogyan kezelhet feszültséget konfliktus esetén.
Ha viszont a gyerekünket más gyerek bántja, védjük meg azonnal, hiszen az erőszak elfogadhatatlan. Pláne akkor fontos, hogy beavatkozzunk, ha a helyzet eldurvul. Lényeges, hogy ilyenkor ne a másik gyereket szidjuk, hanem gyermekünk érzelmeire figyeljünk, és utólag megbeszéljük vele, mi történt, mit érzett, és mit tehetett volna másképp.
Ha a gyerekünk okoz gondot másnak
Persze az is előfordulhat, hogy épp a mi gyerekünk kezd el bántani más gyerekeket. Bármilyen kellemetlen is, ilyenkor is közbe kell lépnünk. Egy rövid, de határozott cselekvés, és később egy nyugodt beszélgetés segíthet abban, hogy a gyerek megtanulja: a konfliktus része az életnek, de nem mindegy, hogyan oldjuk meg.
Még az is előfordulhat, hogy más szülőkkel kerülünk összetűzésbe, hiszen mindenki a saját gyermekét védi. Ilyenkor is maradjunk azonban higgadtak, igyekezzünk megismerni a másik fél nézőpontját, reagáljunk megfelelően, és ha szükséges, vonuljunk félre a gyermekünkkel.
A gyerekek a játszótéren és az intézményekben, a közösség tagjaként tanulják meg, hogyan kell viselkedni az emberek között. Konfliktusokra mindig sor kerül majd, amelyeket nem szabad elkerülni, sokkal inkább azok megfelelő kezelését kell elsajátítani. Szülőként a feladatunk pedig az, hogy a kicsik megtanulják empatikusan, higgadtan és eredményesen kezelni a nézeteltéréseket.
Hozzászólás zárolva.