Szállj szembe a bőröregedés tüneteivel! Hogyan? Vannak tippjeink!
Ha egyszer az utálatos „öregedéslavina’’ elindul, akkor a legtöbben bizony szeretnénk kétségbeesetten megállítani. A mai szépségorientált világban ugyanis csak kevesen vannak, akiket nem foglalkoztat, hogy megjelentek a ráncok.
A bőr öregedése, a ráncosodás, a megereszkedés természetes élettani folyamat. De nézzük, mi áll a hátterében!
A bőrünkben lévő kollagén és elasztin nevű kötőszöveti rostok felelősek a bőr fiatalos feszességéért és üde rugalmasságáért. Ám ahogy telnek-múlnak az évek, ezek a rostok már nem termelődnek, fokozatosan csökken a számuk, ennek következtében szépen-lassan megjelennek a kisebb szarkalábak, aztán a mélyebb ráncok, barázdák. A későbbiekben pedig a megmaradt rostok is egyre-inkább veszítenek rugalmasságukból, meggyengülnek, megnyúlnak, emiatt a bőr megereszkedik, petyhüdtté válhat, és sajnos, az arc kontúrja is apránként „összeeshet”. Mit tehetünk a bőr öregedése ellen? A kozmetikai ipar komolyan kutatja, hogy az öregedés folyamatát miként lehetne lassítani, vagy a már kialakult tüneteket hogyan lehetne palástolni. Erre számos lehetőséget kínál hölgyeknek és uraknak egyaránt. A kérdés már csak az, hogy melyiket válasszuk?
Első körben mindenkinek az úgynevezett ránctalanító krémek jutnak eszébe. Ezek előnye, hogy többnyire nem túl drágák, és felületi hidratálásként, „optikai tuningként’’ kitűnőek. De a krémek hatóanyagainak nagy része nem tud lejutni a bőr mélyebb rétegeibe, tehát a kollagén- és elasztinrostokra nem lesz hatással, így a ráncosodás problémáját sem tudja megoldani. Természetesen a krémezés jó, és kell is, hiszen az egészséges bőrhöz az első lépés a megfelelő hidratáltság biztosítása, ám ránctalanító csodát ne várjunk tőle.
Második körben eszünkbe jutnak a különböző gépi kezelések, amelyek közül némelyikkel átmeneti, némelyikkel pedig hosszan tartó eredményt érhetünk el. Rengeteg bőrápoló technológia érhető el napjainkban, a továbbiakban ezek közül csemegézünk! Pár szóban igyekszünk összefoglalni, hogy mit kell tudni a legnépszerűbb módszerek működéséről.
1. Galvánáram = iontoforézis
Hogyan működik? Elektromosan töltött részecskék segítségével külső hatóanyagokat juttatnak a bőr mélyebb rétegébe úgy, hogy a karon és az arcon lévő elektródák között az elektromosság ide-oda áramlik, ami a kozmetikai szérumok hatóanyagát a bőr felső rétegéből a mélyebb rétegekbe húzza.
Eredmény? A bőr felfrissül, és szebb hatású lesz, ha rendszeresen alkalmazzuk, és van anyagi keret a hatóanyagokra (ezek nélkül ugyanis nincs hatása).
2. EMS (elektromos izomstimuláció)
Váltóáram segítségével az arc izmai stimulálódnak, ez fokozza a vérkeringést. A kezelés során több oxigén jut a bőrsejtekhez, ezáltal a salakanyagok eltávolítása gyorsabb.
Eredmény: a bőr üdébbé válik, de itt is fontos a szisztematikus alkalmazás, ha ezt folyamatosan fenn szeretnénk tartani.
3. Ultrahang
Ez a módszer a sejthártya áteresztő képességét növelve segíti a kiválasztott szérumok (hyaluronsav, Q10, aloe vera, kollagén) bejutását. Az ultrahang normalizálja a bőrben zajló élettani folyamatokat, és sejtszintű mikromasszázst is végez.
Eredmény: hatása a ráncos, száraz bőrre jótékony, de persze csak gyakori ismétlés mellett.
4. Mezoterápia
Mikroinjekció segítségével különféle bőrfiatalító anyagokat (hyaluronsav, glikolsav, koffein, taurin) juttatnak a bőr alá. Ezek az összetevők hidratálják a bőrt, és elősegíthetik a kollagén/elasztin képződését is – ellenben tűrni kell a fájdalmat.
Eredmény: megújul, regenerálódik a bőr, de pár havonta ismétlő kezelések szükségesek.
5. Rádiófrekvencia (RF)
A rádiófrekvenciás technológia új fejezetet nyitott a bőrfiatalítás történetében. A mostani tetrapoláris (4 db) és a hexapoláris (6 db) elektródákkal kimondottan célzottan és biztonságosan tudnak hatni, így szép eredményt lehet elérni velük. Főképp, ha egy precíz rendszer vezérli (3DEEP®), ami a hőt direkt a bőr alsó rétegébe, az irhába juttatja, oda, ahol kollagén- és elasztinrostok vannak. Ennek hatására új rostok termelődnek (ami a ránctalanság záloga), és a meglévők is megerősödnek (ami a megnyúlt bőrt feszessé varázsolja).
Eredmény: a többpólusú RF tartós (évekre szóló) bőrfiatalító hatást nyújthat, ugyanis egyedül ez a technológia képes serkenteni a bőr saját kollagéntermelését.
Az első 3 kezelés – iontoforézis, EMS, ultrahang – a bőr saját kollagéntermelésére nincs hatással, többnyire a hatóanyag-bejuttatás a céljuk, ezért átmeneti, rövid távú hatást remélhetünk tőlük. Kivételt képezhet az 1MHZ-et alkalmazó ultrahangkészülék, mert az bizonyos szinten hatással lehet a kollagéntermelésre.
A mezoterápia köztes megoldás, mert némileg elősegítheti a kollagén/elasztin-képződést, de fájdalmas volta miatt kevesen voksolnak rá. Mind a négy kezelés esetében a bőr hidratáltabb, üdébb, feszesebb lesz, hiszen kétségtelenül hatékonyabbak, mint a sima kézi ápolás. Ezek tehát megelőzésnek, ápolásnak tekinthetők, például 30+-osok számára. Leginkább rendszeres alkalmazásként ajánlottak.
Ha tartósabb eredményre vágyunk, ha közvetlenül a ráncosodás okára szeretnénk hatással lenni, akkor a tetra vagy hexapoláris rádiófrekvenciát érdemes választani, mivel ez a módszer képes a bőr saját kollagéntermelését beindítani, mindenféle külsőleg bevitt anyag nélkül. Ez már nemcsak megelőzésnek, hanem „kezelésnek” is tekinthető, például 40+-osoknak, leginkább kúraszerűen.
Ezeket a technológiákat nem csak kozmetikai szalonokban lehet igénybe venni, már otthoni használatra kifejlesztett készülékek is vannak. Az otthoni kezelés főleg azoknak ajánlott, akik elfoglaltságuk, szemérmességük vagy pénztárcájuk miatt nem akarják vállalni a szalonkezeléseket. (www.vitaminsziget.com)
Hozzászólás zárolva.