Miért jó a Mezítlábas park?
A talpmasszázs jótékony hatását sokan ismerik, és elismerik. Számos wellness szállodában található tepi-caldarium, azaz kövekkel teleszórt, hideg vizes, néhány méteres „sétáló”.
Tabajdon a közelmúltban azonban megnyílt az ország első Mezítlábas parkja. A 21 szakaszból álló útvonal fél óra alatt végig sétálható, természetesen mezítláb. Néhol kellemes, néhol bizony fájdalmasabb az áthaladás.
A körülbelül nyolcszáz méter hosszú sétaút a falu főteréről, a templommal szemben lévő Nepomuki Szent János szobortól indul. Az üdvözlőtábla szerint, aki leveszi a cipőjét és végigsétál az ösvényen, annak az út végére egészséges, egyenes lesz a tartása, és nem csupán a lába, hanem egész szervezete is felfrissül.
Az első szakasz a kevéssé kellemes bazalt. A nem kicsit fájdalmas bazaltjárás után igazi megváltás az azt követő agyag, mely viszont a lábujjakat teszi erősen próbára. Ezután hűvös vizű patak medrében frissíthetjük lábunk vérkeringését, majd tőzeg-ágyás fogadja az addigra már erősen „lángoló”talpakat.
Az egyik szakaszon kukoricacsutkán masszíroztathatja lábát a sétáló, utána a finom szemű kvarchomok simogatja a talpakat, majd a hasábfa út, és végül a fahasáb út következik. Mindkettő a környékbeli erdők akácfáiból készült.
Egy meredek cölöplépcső a Szabadság-hegyre vezet föl, ahonnan csodálatos kilátás nyílik a Váli-völgyre.
Az utolsó szakaszon már nincsenek komoly meglepetések: a fenyőkérgen kifejezetten kellemes a séta, és a cölöp- és a farönk út sem gyötri már meg annyira a lábakat. A természetes talpmasszázs túra lépcsőre szórt folyami kaviccsal zárul, néhány méterre a kiindulási ponttól.
Lehet, hogy e túra végén kicsit fájlaljuk lábunkat, de vigasztalásul szolgálhat, hogy a talpmasszázs jótékony hatása nem egy napra szól. Igaz, ismételni sem árt, időről-időre.
Hozzászólás zárolva.