Wellnessfürdő egy panellakásban
Egy panelházi fürdőszobáról mindenki a lehető legrosszabb paramétereket feltételezi. Általában szuperkicsi, ablaktalan helyiségek ezek, amelyek még felújítás után sem tagadhatják le eredeti jellemzőiket. Ez a fürdő azonban, noha panelházban van, egészen más. Igaz, a hajdani konyhát áldozták fel érte.
Bár a panelkonyhák nem méretükkel jeleskednek, az eredetileg főzőhelyiségnek szánt szoba már legalább egy átlagosan kicsi fürdő kialakításához elég teret kínált. A nagyobb alapterület mellett az is a helyiség funkcióváltása mellett szólt, hogy így természetes fényt juttathattak a fürdőbe. A konyha-fürdő funkciócsere miatt rengeteg csövet és vezetéket kellett átvezetni. Mivel nincs az a mester, aki vállalná, hogy ezeket bevésse a betonba, a fal mellett végigfutó keskeny padka mögé rejtették őket.
A térnövelés volt a legfontosabb
feladat az átalakításkor, hiszen a lakásba költöző fiatal pár semmiképpen nem akart megalkudni az eredeti adottságokkal. Eldöntötték, hogy "wellnessfürdőszobájuk" lesz a panelházi lakásban.
Az elsőként kiválasztott kétszemélyes, masszázs- és fényterápiás funkcióval ellátott Alföldi Lotis kád a helyiség kulcsdarabja. Ovális formája miatt ráadásul még több helyet foglal, de a tulajdonosok tapasztalatai alapján megérte beszuszakolni. Ügyeltek arra, hogy maradjon légrés a kád gépezetének szellőzéséhez, de ez szinte láthatatlanul, a szekrény takarásába került, így nem rontja az összképet.
A kád mindkét oldalán tökéletesen kihasználták a helyet: a fal melletti résbe szennyestartó, a tartópillér miatt kialakult benyílóba pedig méretre csináltatott szekrény került. Ez amellett, hogy térkímélő, a falba süllyesztett hatás miatt elegáns megoldás is. A magas szekrény felül tejüveges ajtót kapott, szintén a tágasság érzetének megőrzése érdekében.
A burkolat lerakásánál is
térnövelő praktikákat alkalmaztak. A kicsit retróhatású zöld-fehér színösszeállítás modernségét a most divatos, nagyméretű burkolólapok és az érdekesen elosztott dekorcsíkok adják.
A fehér burkolat eleve tágítja a teret, csakúgy, mint a szoba két oldalán egymással szemben elhelyezett tükrök. Növelik a térérzetet a vízszintesen felrakott, téglalap alakú burkolólapok is, ugyanezek függőleges felrakása a belmagasság optikai növelését eredményezte volna. A padlólapok átlós elhelyezése is a tágasság érzését erősíti, de számolni kellett azzal, hogy így több anyagra van szükség, mint a hagyományos mintázathoz.
Hozzászólás zárolva.