Facebook hozzászólás
98

Négy túlélési tipp, amellyel még spórolhatsz is!

Sok kicsi sokra megy – nagyon is aktuális ez a közmondás. Nemcsak a pénzre, hanem a környezetvédelemre is érdemes gondolnunk. Otthon is. Kevesebb energia, kevesebb hulladék, kevesebb vízfohgyasztás. S ráadásul ezzel pénzt is spórolhatunk

Sokan azt gondolják, hogy a klímaváltozásról, a Föld és légterének szennyezettségről, csak a „multik” tehetnek. Az ő kötelességük tehát a folyamat megállítása, és a további károk megelőzése.

Ám ez nem így van. Mindenki tehet, nem is keveset. Sok kicsi sokra megy – nagyon is aktuális ez a közmondás. Nemcsak a pénzre, hanem a környezetvédelemre is érdemes gondolnunk. Otthon is. Kevesebb energia, kevesebb hulladék, kevesebb vízfogyasztás, és ezzel kevesebb szennyvíz a folyókba. S ráadásul ezzel pénzt is spórolhatunk. Néhány, egyszerű tipp.

1.) Energiatakarékosság

Ezzel törődik talán mindenki a legtöbbet ösztönösen, pláne, most, hogy ismét emelkednek az energiahordozók árai. Persze, hogy nem hagyjuk égve a villanyt feleslegesen, ahol szabályozható a fűtés, ott igyekszünk a legoptimálisabb hőmérsékletre beállítani, stb. De még tovább csökkenthetjük az energiafogyasztást, ha például szép fokozatosan az össze izzót lecseréljük a lakásban energiatakarékosra. Még a hűvős idő beállta előtt ellenőrizzük, hogy jó-e még a szigetelés az ajtókon, ablakokon. A hőségben igyekszünk a lehető leghűvösebben tartani a lakást, hogy kevesebbet kelljen járatni a klímát, vagy a ventillátort. Ha bármilyen új elektromos készüléket kell vennünk, szánjunk rá pár száz (vagy nagy gépeknél akár pár ezer) forinttal többet, de energiatakarékosat vegyünk. Hosszú távon megéri. Kimutathatóan csökken a villanyszámlánk.

2.) Hulladékcsökkentés. A szelektív hulladékgyűjtési program elég jól halad, egyre több helyen. Ám nem kell megelégedni ennyivel. Számos olyan hulladék keletkezik, amit nem lehet (vagy nem kéne rögtön) a szelektív gyűjtőbe tenni. Például a nyomtatóból kijövő papírnak nyomtassunk mindkét oldalára. Vagy a csak egyik oldalán nyomtatott papírt, előbb adjuk oda a gyereknek, hogy rajzolhasson a másik oldalára. Ha nincs gyerekünk, és az adott dokumentum nem titkos, üzleti információkat tartalmaz, adjuk oda a környékbeli óvodáknak, bölcsődéknek, használják el az ottani gyerekek. Higgyék el – tapasztalatból tudom – szívesen fogadják. A használt, de még viszonylag jó állapotú lakástextilíát (terítők, ágynemű, törülköző, konyharuha, stb.) se dobjuk ki. A kevés büdzséből gazdálkodó hajléktalanokat segítő intézmények, szervezetek boldogan fogadják. Ugyanígy örülnek a maradék szappannak, megunt edényeknek, és egyéb konyhai eszközöknek. Ha nem tudjuk, vagy nem akarjuk eladni a megunt ruhákat, bútorokat, amelyek még használhatók, vagy kis felújításra szorulnak, ne a szemétbe rakjuk, vagy az utcára tegyük lomtalanításkor. Hívjuk a Nagycsaládosok Egyesületét. Sok mindenre szükségük van, s a bútorokért még el is jönnek – ingyen.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

A mechanikus férfi karórák titkai

A mechanikus órák világa varázslatos és izgalmas, különösen azok számára, akik értékelik a hagyományokat és a…

Női balerina cipők őszre – hogyan viseld őket, hogy mindig gyönyörű legyél?

Az őszi hónapok beköszöntével sokan a melegebb, zártabb lábbelik felé fordulnak, de a női balerina cipők továbbra…
1 / 631

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!