Házi praktikákat, legendákat cáfolunk meg!
Hideg-meleg zuhany, és soha nem betegszünk meg? Égésre vaj, mérgezésre tej? És az Ön nagymamája mit javasolna, ha fájna a hasa? Vajon igaza lenne? Újabb házi praktikákat, legendákat cáfolunk meg.
A hideg-meleg zuhany erősíti az immunrendszert
Sokan rendkívül kellemetlen szokásokat vesznek föl, hogy megerősítsék az immunrendszerüket. Ezek közé tartozik a hideg-meleg zuhany is, ami állítólag serkenti a vérkeringést, ellenállóvá tesz, ráadásul feszes bőrt is biztosít. Ez nem tévhit, ez a rituálé valóban jót tesz, bár nem kell forró és jéghideg között ingázni, elég, ha a langyos tartományban maradunk. Ezen kívül pedig mindig a hideggel fejezzük be.
Égésre vajat
Ez egy nagy tévedés, égett bőrfelületre nem szabad vajat tenni, csak árthatunk vele. A vaj zsírtartalma megnöveli az elfertőződés kockázatát. Helyette folyassunk a sérült részre inkább hideg (ne jéghideg!) vizet. Ha kicsi a seb, tegyünk rá laza, szellős kötést, ha nagy, azonnal forduljunk orvoshoz. Az esetleges hólyagocskákat semmiképp ne nyissuk fel.
Mérgezésre tejet
A mérgezés komoly dolog, ezért ne vegyük félvállról, ha a gyerek beleivott a mosogatószerbe. Ne adjunk neki tejet, csak rontunk a helyzeten, hiszen a táplálék segíthet a méregnek még jobban felszívódni. Ilyen esetekben azonnal orvoshoz kell fordulni, legjobb, ha mentőket hívjuk. Attól függ, mi került a szervezetbe, vagy gyomormosást végeznek, vagy szenet javasolnak, ami megkötheti a mérgeket.
Meleget a menstruációs görcsre
Nem csak menstruációs görcsre, de hasfájásra is tehetünk meleg borogatást. Előfordul, hogy segít, de ha hosszabb ideig tart, mindenképpen forduljunk orvoshoz. Ha gyulladás van a szervezetben, a meleg csak rosszat tesz, ezért vakbélgyulladás esetén sem jutunk vele semmire.
Hozzászólás zárolva.