Mire jó a barátságkarkötő?
A csomózott karkötőt barátságkarkötőnek is hívják. Ha készítesz egy karkötőt, és rákötöd egy barátod csuklójára, akkor mondd neki, hogy kívánjon valamit! Állítólag teljesülni fog a kívánsága, ha leszakad róla a karkötő.
Persze nem ér csak úgy leszaggatni, vagy különböző módokon elősegíteni a mielőbbi kívánság-beteljesülést! Ha nem hiszel a fentiekben, akkor is érdemes megtanulnod a csomózott karkötő készítési módját. Hiszen akinek odaajándékozod, annak mindig eszébe jutsz majd.
Mi kell hozzá?
Elsősorban türelem. Aztán cérna: a csomózáshoz legjobb a pamutfonal, ami különféle vastagságban és rengeteg színben kapható, de használhatod a klasszikus hímzőfonalat (gyöngyfonal) is. A lényeg, hogy ne bolyhosodó fonalat használj.
Szükséged lesz még ollóra, biztosítótűre, amivel akár a farmered szárához is tudod rögzíteni a karkötőd egyik végét, illetve egy bontótű sem árt, ha véletlenül elvéted a mintát. Aki szereti, használhat apró gyöngyöket is a csomózás közben. Érdemes kapcsokat is beszerezni, amivel a kész művet összefogod.
Az alapcsomók
A csomózás alapvetően négyféle csomófajta variálása. Minden csomóhoz két szál fonal szükséges, az egyik a főszál, a másik a mellékszál. Egy-egy csomónál a főszál vagy helyet cserél a következő szállal (ez a sima jobb, ill. bal csomó), vagy pedig visszakerül ugyanarra a helyre, ahonnan kiindultunk (ez a fordított jobb, ill. bal csomó).
Érdemes olyan minta alapján dolgozni, amelyiken látni a főszálak mozgását. Az alapcsomók és egyéb csomók elkészítésének a technikáját – könnyen érthető rajzokkal együtt – megtalálhatod az interneten.
http://umsz.manna.ro/haztartas/keszits_baratsagkarkotot_2009_03_13.html
Hozzászólás zárolva.