Facebook hozzászólás
230

A 7 netes főbűn

Minden ötödik ember a netes bűnözés áldozata, az e-mail postafiók feltörésétől kezdve a személyes adatokkal való visszaélésig vagy a bankszámla leürítéséig sok minden megtörténhet. Néhány egyszerű óvintézkedés megvédene bennünket, de gyakran nem vesszük a fáradságot, hogy betartsunk elemi szabályokat. 

„Az embereknek végre alaposan át kéne gondolniuk a kockázatokat. Elhiszem, hogy nagyon csábítónak tűnik, amikor egy márkás árut féláron kínálnak, vagy pikáns sztorit ígér egy link, de ne tegyük kockára gépünk, bankszámlánk biztonságát. Kerüljük el a biztonságos internetezés ellen elkövethető hét főbűnt” – tanácsolja Harold Teasdale, a Symantec Képviselet területi igazgatója.

Félre a fokhagymával és a szenteltvízzel, itt nem használ! De megvédheted magad, ha nem követed el a hét főbűnt:

Lustaság: Nincs kedved installálni a biztonsági frissítéseket a gépeden, nem érsz rá telepíteni a szükséges bővítményeket? Tárt ajtókkal várod a vírusokat és az adataiddal visszaélő csalókat.

Torkosság: Habzsolod a netes pletykákat, egy híres celeb képe hab a tortán? Rosszindulatú szoftverek rejtőzködhetnek ezeken az oldalakon – keserű utóízt hagyva a szádban.

Büszkeség: “Nem kell nekem biztonsági szoftver, tudom én, mit csinálok.” – ha lekapcsolod a vírusvédelmet, vagy a figyelmeztető jelzés ellenére megnyitsz egy veszélyes oldalt, letöltesz valamit, bármikor előfordulhat, hogy ugyanazzal a lendülettel egy veszélyes vírust is telepítettél a gépedre.

Élvezet: Óvatosan kattintgassunk. Ha egy csábító képet, videót vagy egy izgalmas linket találunk, ellenőrizzük, hogy biztonságos-e az oldal, ahová vezet. Segítségedre lehet a Norton Safe Web szolgáltatása, mely biztonsági szempontból rangsorolja a weboldalakat.
 

Irigység: Szeretnél egy menő táskát, vagy olyan cipőt, amilyet Cheryl Cole hord, de jó lenne olcsóbban? Csak óvatosan: a csalók hamis termékeket próbálnak rádsózni, ráadásul a bankkártyád adatait is továbbadhatják bűnözőknek.
 

Kapzsiság: Alkalmi vétel? Kettőt egy áráért? Ha túl szép, hogy igaz legyen, akkor valószínűleg tényleg túlságosan az…
 

Düh: Mi történik, ha engedsz a kísértéseknek? Dühönghetsz, hogy megfertőződött a géped, lenyúlták a pénzed és az egész valódi rémálommá vált.

Azt tanácsolja, hallgassunk a józan észre és figyeljünk oda a biztonságos netezésre, ezzel tehetünk a legtöbbet az internetes bűnözés ellen. A keresőnkhöz és az operációs rendszerhez mindig töltsük le a frissítéseket, valamint használjunk naprakész vírusvédőt és tűzfalat.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!