Facebook hozzászólás
520

Egy pazar mediterrán barokk fürdőszoba -képekkel

Meggyőző bizonyíték a debreceni ház fürdőszobája, hogy a stílusok keverése és keveredése sokszor barátságosabb teret teremt, mint a szigorú iránykövetés. A szabálytalan alakú helyiségben föllelhetők klasszikus elemek, barokkos mintázatok, rusztikus, mediterrán megoldások, az összhatás viszont otthonos, s a berendezés minden eleme a kényelmet szolgálja.

Nehéz szavakkal leírni a debreceni családi ház fürdőszobájának alaprajzát, leginkább az közelít a valóságoz, ha egy téglalap és az egyik hosszabb oldalához illesztett háromszög együttesének kerületét képzeljük magunk elé. A szabálytalan forma biztos nem könnyítette meg a helyiség berendezését, ugyanakkor érdekes és praktikus megoldásokat kínált.

[galeria azonosito=”old_148″ nyitokep=”” kepalairas=””]Igazi családi fürdőszoba

ez, már a méreténél fogva is az, de a berendezése is több ember kényelmét szolgálja. Ezt mutatja domináns eleme, az elnyújtott formájú, nagyméretű sarokkád, amely átmenetet képvisel a hagyományos, hosszúkás és a félkör alak között, amit oldalának burkolása is jelez. A nagyméretű vízszintes lapok használata egyértelműen azt mutatja, hogy egyáltalán nem akarták a kád íves vonalát hangsúlyozni, pedig megtehették volna, akár a kádhoz tartozó palásttal, akár kisebb méretű csempeborítással. Ez a megoldás viszont sokkal jobban illik a káddal szemben lévő, bár – ez itt már a háromszög egyik szára! – tőle eltartó falon végighúzódó szögletes mosdószekrényhez, ami ugyancsak a családi jelleget képviseli. A mediterrán tájakra jellemző, épített bútorba süllyesztett két, kerek Alföldi mosdó nyilván nem egy ember igényére szabott, mint ahogyan a fronton lévő faelemek is sok tárhelyet rejtenek. A szimmetrikusan megkomponált bútor két kazettás ajtaját és a középső rész négy fiókját asztalos készítette, mint ahogyan a helyiség ajtaját is. A pult kádhoz közelebbi részét záró magas, karcsú bútordarab és a mosdók fölött végighúzódó háromrészes, tükrös fali szekrény is a mesterember munkája.

A nagyméretű zuhanyfülkét

a mosdópult másik végéhez építették. A kabin fizikailag teljesen szeparált a fürdőszobától, olyannyira, hogy ezt akár filozófiai elkülönülésként is meg lehetne fogalmazni. Közvetlenül a bejárat mellett, attól balra kapott helyet a szokatlanul mély, tágas fülke, amelyet a fürdőszoba felől teljesen eltakar a mosdópultra merőleges, antik oszlopokat idéző elemben végződő fal. A zuhanyozó mérete miatt nem volt szükség ajtóra, de a víz nemcsak emiatt nem folyik ki innen, a padozat ugyanis a kabin belső részében lévő leeresztő felé lejt. A fürdőző kényelmét a tágasság mellett a fali sínen csúsztatható esőztetőfejes kézi tus és a fülke két sarkába épített kis fali polc is szolgálja. A fürdőszobai vécét még a zuhanyfülkénél is jobban elrejtették: egy fallal, ajtóval szeparált kis helyiséget építettek ki neki, a kád lábától kicsit távolabb, a bejárattól jobbra, az ajtótól némileg még takarva is.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!