Környezetbarát kényelem a fürdőszobában-képgalériával
Kis területen nagy komfort, akár így is jellemezhetnénk a Buda környéki ház emeleti fürdőszobáját, amelyben jó térkihasználással kényelmesen elfért egy viszonylag nagy kád, egy tágas zuhanyozó és egy kétszemélyes mosdó is. A maga nemében mindegyik különleges darab.
A geotermikus hőszivattyús budaörsi családi ház szülői fürdőszobája konzervatív és modern egyszerre. A térrendezés tradicionálisnak mondható, a fehér-drapp-barna színkombináció ugyan megfelel a mai trendnek, ám visszafogottságával akár konzervatívnak is titulálható. A berendezési tárgyak is első pillantásra szokványosnak tűnnek, hogy aztán a részletekben elmélyedve rájöjjünk, nagyon is 21. századi fürdőszobát látunk.
[galeria azonosito=”old_170″ nyitokep=”” kepalairas=””]A téglalap alakú kádnak
nemcsak a formája, az anyaga is hagyományos: acéllemezből készült. Ám a látvány félrevezető. A Kaldewei 3,5 milliméteres acél-zománc kádjának öntisztító, vízlepergető bevonata nem olyan, mint a régi kádak nehezen tisztán tartható zománcozása: az üvegkeménységű felületről a víz lepereg, magával sodorva az összes szennyeződést. A forma sem pontosan olyan, mint a megszokott, igaz, ezt a házigazda már nem sorolja az előnyök közé: a 170×75 centiméteres kád belseje ugyanis szimmetrikus – a lefolyója középen van -, így fejnél és lábnál ugyanolyan a lejtése, emiatt viszont a használója számára relatíve rövidebb, mint a lábrésznél hagyományosan meredekebb fürdőalkalmatosságok. Az álló kádcsaptelep igazi különlegesség. A kifolyó, a kihúzható zuhany és a két kar a fürdőkád és a fal közötti részt áthidaló széles peremre került, mert a helyiségben lévő statikai elemek nem engedték meg, hogy a kádat közvetlenül a fal mellé helyezzék el.
Nagy autómárkák formatervezőit
igazán nem kell ismerni egy fürdő felszereléséhez, ám itt azért is esett a választás a joystickként működő kezelőkaros Hansastela csaptelepekre, mert a házigazda nagy tisztelője a Mercedes gyár legendás ’70-80-as évekbeli darabjait megálmodó Bruno Saccónak. Az olasz dizájner a 2000-es években már a Hansa számára tervezett különleges formájú termékeket: a széles, lapított kifolyón bő sugárban kilépő víz – összezárulva a csap mögött – megszelídül, mire a mosakodó kezéhez ér. A mosdó is figyelemre méltó: a Keramag iCon nevű 120 centi hosszú terméke a szokványos egyszemélyes tálat nyújtja meg kétszemélyesre. Az eredmény látványos, de ellentmondásos: a két csapteleppel felszerelt, két személy számára kényelmes mosdónak csak egy lefolyója van, így az a ma már megszokott megoldás, hogy a dugó a csap mögött lévő karral vezérelhető, nem alkalmazható, a nyomásra záruló-nyíló dugó pedig nem mindig engedelmeskedik.
Hozzászólás zárolva.