Kultúra és dizájn események, hírek
A világ képekbenOktóber 30-áig volt látható a tavalyi év legjobb nemzetközi sajtófotóit bemutató World Press Photo 2011 kiállítás a budapesti Néprajzi Múzeumban. Ebben az évben két kísérő kiállítás, a Tomasz Gudzowaty képeiből összeállított Beyond the Body és a Duna fotókiállítás is helyet kapott a WPP mellett.
Divat
Klasszikusan modern
A húszas évek „modern” nőinek erejét és eleganciáját idézi meg Tamara Barnoff őszi–téli kollekciója. A grúz származású művész nyolc éve él Budapesten. Sajátos haute couture kreációi mellett prêt-à-porter kollekciókat is tervez. Darabjai egyszerűek, mégis játékosak és különlegesek. Tervezéskor hangulatokból, a körülötte élők élethelyzeteiből, kapcsolataiból, körülményeiből merít. Ruhái kényelmesek, különlegesek és variálhatók, kellemesebbé teszik viselőjük mindennapjait.
Design
Magyar siker Londonban
Szeptember végén rendezték meg az angol fővárosban a TENT London és a 100% Design szakkiállításokat, amelyeken 15 magyar tervező kapott lehetőséget a bemutatkozásra. Standjaikon a hazai dizájn legjobbnak ítélt termékei jelentek meg, lakástextíliáktól az üvegművészeten át a formatervezett bútorokig és kiegészítőkig. A kiállításon hat elismert szakértő válogatta ki az általa leginkább figyelemre méltónak talált újdonságokat. Ezek közül a kortárs dizájn- és életstílus-termékek értékesítésével foglalkozó bolthálózat, a The Conran Shop „must-see” listájára került Kele Sára újrahasznosított fából készült éjjeliszekrénye, a Wally. Ígéretes érdeklődést jegyzett a „madeinhungary” tervezői csoport többi kiállító tagja is. A TENT London széles palettáján is érdekes színfoltnak bizonyult a magyar stand, ahol az IVANKA Design Studio és a vele együttműködő tervező cégek mutatták be a betondizájnhoz kapcsolódó Gastro és Fashion kollekcióikat, amelyek darabjaira már a rendezvény ideje alatt számos megrendelés érkezett. A szakmai és üzleti szempontból is eredményes részvétel a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) támogatásával valósult meg.
Könyv
Ital, papíron
A bor filozófiája című sorozat kötetei egy-egy neves magyar borász portréját rajzolják meg. Életükkel, világlátásukkal, ars poeticájukkal és boraikkal ismerkedve az olvasó képet kaphat a magyar borvidékek és a hazai borkultúra jellegzetességeiről is. A legújabb kötet Jásdi Istvánt mutatja be, aki „amióta betette a lábát a fehér oszlopos villába, és lassan visszavásárolta az egykori Ranolder-birtokhoz tartozó területeket, tudatosan, néha ráérzéssel, némi diplomáciával és rengeteg gondos kertészkedéssel bizonyította újra a csopaki borok egykori hírnevének valódiságát”.
Hozzászólás zárolva.