Heverészni jó!
A fekvőfotelek története nagyon messzire nyúlik vissza; ez a bútortípus valamilyen formában felbukkan sok korszakban. Már az ókorban kedvelték a napközbeni heverészésre szolgáló bútort, de megtaláljuk XV. Lajos korában, amikor a rokokó hódított, vagy később az angol klasszicista bútorok között, és persze ma a 21. századi minimál artban.
A fekvőbútor szerepe talán kevésbé, a formája viszont folyamatosan változott az évek során igazodva a kor szelleméhez. Lehet faragott, hajlított, kecses, egyenes vonalú, vagy éppen high-tech módon rideg. Napjainkban úgy tűnik, minden divat, sőt, hódít az ízléses eklektika.
Látványos és kényelmes
A Sign – jel – elnevezésű dizájnbútort Piergiorgio Cazzaniga tervezte. A bel- és kültéri használatra egyaránt alkalmas hintaszerű ülőke a nevéhez méltó módon szinte csak jelzés. A bútor poliamidból készült, a felületét akrilfestékkel és magas fényű lakkal kezelték, hasonló anyaggal, mint amilyet az autógyártásban használnak. Erről a felületről a használat során keletkezett karcolás könnyedén eltávolítható a bútorhoz adott tisztítókendő és krém segítségével.
Tiszta vonalak
Különleges minőség fémjelzi Antonella Scarpitta ülőbútorát. A tervezőnő hitvallása, miszerint a bútorokat jól látható személyiségjegyekkel kell felruházni, megmutatkozik ebben a modulokból építkező darabban is. Bátran keveri a különböző természetű anyagokat; feltűnően látványossá teszi a bútort, ahogyan a keretet adó merev acél és a selymes bőrkárpit harmonikus egységben olvadnak össze. A svájci gyártó cég idei újdonsága a praktikus is. Az ülőrész és a lábtartó két külön darab, az egyik fotelként, a másik asztalkaként vagy ülőkeként is használható.
Hozzászólás zárolva.